Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Етапи обклеювання стін шпалерами

Етапи обклеювання стін шпалерами

У кожного з нас існують свої правила вибору інструментів, матеріалів, а також алгоритми проведення даного процесу. У зв'язку з цим зупинимося на основних моментах поклейки шпалер:

На найпершому етапі роботи слід оцінити поверхню стін. Якщо вона рівна, без горбків і здуття, слід нанести спеціальну ґрунтовку. В іншому випадку, необхідно вирівняти стіни або самостійно, або викликавши потрібних майстрів. Після проведення робіт з нанесення грунтовки необхідно кілька днів почекати поки вона вбереться і підсохне. Інакше всі праці будуть марні.

При виборі клею уважно ознайомтеся з інструкцією, зазначеної на упаковці. Пам'ятайте, що клей підрозділяється на:

  1. Універсальний, який використовується для різних видів шпалер.
  2. Спеціалізований, призначений для певного виду шпалер.

Зверніть увагу на упаковку. Виробник іноді вказує додаткову інформацію: обмеження по вазі шпалер, їх виду та ін.

Обклеювання стін. Мабуть, найзручнішими шпалерами є ті, які заздалегідь просякнуті клеєм. Досить змочити тильну сторону шпалерного полотна водою і приступити до роботи. Гірше йдуть справи, якщо ви будите самостійно наносити клеїться масу на виворітну сторону шпалер, так як мало хто може похвалитися наявністю необхідних навичок в цій роботі. Якщо сумніви в своїх силах відвідують все частіше і частіше, зверніться до професіоналів!

Етапи обклеювання стін шпалерами

Стіни обклеювати шпалерами набагато простіше, ніж стеля. Смуги готують тих і для інших потреб за аналогічним алгоритмом. Приклеюють Шпалери наступним чином: розправляючи верхній кінець смуги, прикладений до верхньої лінії, одночасно перевіряючи її, для того щоб вона перекривала сусідню смугу. Допускається перекриття смуг максимально на 1 см.

У місцях розташування вимикачів і розетки, шпалери необхідно клеїти наступним чином: знімають кришку розетки і приклеюють їх звичайним способом. Вирізаються контури розетки або вимикача після висихання, потім назад пригвинчують кришку. Цю роботу слід виконувати тільки при відключеному електриці, причому на головний вимикач слід зробити попереджувальний напис: "обережно, не включати!». Як же клеяться шпалери на різних виступах, стійках, ніша? Частина незмазаної клеєм смуги прикладають до ділянки стіни, щоб визначити краще її положення. При цьому керуються приказкою»сім разів відміряй, один відріж".

Якщо все ж виявиться, що при розмітці шпалерного полотна була допущена помилка, то доведеться додатково надставляти шматок шпалер. В цьому випадку пам'ятайте, що верхня частина смуги завжди повинна перекривати нижню. З боків вони також повинні перекриватися. Якщо в кімнаті є плінтуси, то їх необхідно зняти і наклеїти шпалери до підлоги, а потім прибити плінтуси.

Якщо при поклейки шпалер, полотно почало відходити від стіни, то слід змочити його і завдавши клею на відійшла поверхню приклеїти назад. Якщо шпалери ще вологі, то вони просто додатково промащуються клеєм і фіксуються на необхідному місці.

Якщо під полотном шпалер з'явилися бульбашки, то усунути їх допоможуть канцелярський ніж, маленький тюбик клею і голка. Остання знадобиться в те випадку, якщо бульбашки мають маленькі розміри. Їх досить буде їй проколоти і для кріплення до поверхні стіни ввести туди трохи клею. При великих здуттях шпалерного полотна скористаємося ножем для паперу. Проведемо їм обережно лінію через центр утворився скупчення повітря. Далі вийшов розріз опрацюємо клеєм і зафіксуємо обоіну в потрібному положенні. Необхідно пам'ятати, що слід почекати близько доби — двох для повного висихання поклеєного полотна і тільки тоді слід продовжувати ремонтні роботи.