Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як обшити стіни гіпсокартоном

Вам знадобиться

 1. Рівень
 2. Ножівка по металу
 3. Маленькі корита (для швів)
 4. Клини для гіпсокартону із закругленими або усіченими краями
 5. Дрібнозернистий шліфувальний папір
 6. Барвник для трасувального шнура
 7. Великі корита (для клею)
 8. Шпатель шириною 15 см
 9. Прямокутна кельма
 10. Скроня
 11. Велика лінійка
 12. Ніж-різак
 13. Ручна пилка
 14. Топірець для гіпсокартону
 15. Дошки або рейки
 16. Трасувальний шнур

Підготовка основи

Стіни повинні бути міцними, чистими, без пилу. Якщо вони пофарбовані, зробіть насічки через кожні З0 см по вертикалі і через кожні 10 см по горизонталі. Насічки необхідні для того, щоб забезпечити кращу зчеплення клею для гіпсокартону зі стіною.

За допомогою скроні або рівня і лінійки перевірте вертикальність стіни.

Якщо відхилення від вертикалі не перевищує 2 см, ви можете клеїти гіпсокартонні плити, усунувши це відхилення за допомогою невеликих шматочків гіпсокартону.

Якщо відхилення від вертикалі перевищує 2 см, рекомендовано кріпити гіпсокартонні плити на шурупи. Для цього попередньо зробіть каркас з металевих профілів (за допомогою болтів, які регулюються і забезпечують чітку підгонку)

Підготовка гіпсокартонних листів

Відріжте листи, відміряє відстань, яка відповідає висоті стіни від підлоги до стелі з відрахуванням 1 см, необхідним для захисту плит від вологи, яка піднімається від підлоги.

Заздалегідь продумайте розташування прихованої електропроводки і водопровідних труб. Пробуравьте за допомогою електромонтажної коронки отвори для кріплення електричних коробок.

Як різати плити

Візьміть ніж-різак і лінійку. Прикладіть лінійку уздовж лінії розрізу і накресліть лінію ножем, сильно натискаючи на нього. Ви можете також використовувати для цього ручну пилку.

Поставте лист вертикально і зігніть його в місці надрізу. Ножем накресліть лінію на зворотному боці листа для того, щоб закінчити різання. Для різання закруглених кутів використовуйте ручну пилку.

Проклеювання листів

ПІДГОТОВКА КЛЕЮ

Дотримуйтеся пропорції води, зазначеної на упаковці з сухим клеєм (пропорції залежать від типу клею). Розмішайте клей вручну, щоб отримати однорідну масу без грудки. Для розчинення кома можна використовувати спеціальний міксер. Отримана маса не повинна стікати з кельми.

Обшивання гіпсокартонними листами

Покладіть на підлогу уздовж стіни клини товщиною 1 см (по 2 для кожного листа). Притуліть лист до стіни і підніміть впритул до стелі за допомогою важеля.

Притисніть лист до стіни за допомогою лінійки, постукуючи по ній гумовим молотком, для того, щоб лист краще приклеївся. Вирівняйте лист по вертикалі і горизонталі.

Перевірте також рівність листів відносно один одного.

При проклейке листів із закругленими краями залишайте між листами проміжок 5 мм.

Обробка швів

ПІДГОТОВКА ШВІВ

- Листи з усіченими краями

Переконайтеся в тому, що листи стикуються з прилеглими поверхнями (стіни, перегородки, стеля).

Якщо проміжок шва перевищує 4 мм, заповніть його клеєм для гіпсокартону.

- Листи з закругленими краями

Переконайтеся в тому, що між листами гіпсокартону залишений проміжок шириною 5 мм.

В іншому випадку, відріжте край листа таким чином, щоб утворився проміжок 5 мм між двома листами по всій їх висоті.

Підготовка суміші для шпаклівки швів

Розведіть вручну суміш для швів, дотримуючись пропорцій, зазначених на упаковці. Отримана суміш повинна бути пластичною, але не рідкою, і триматися на перевернутому Шпателі.

Шпаклівка швів

- Листи з усіченими краями

Відріжте серпянку необхідної довжини.Нанесіть шар шпаклівки між листами і приклейте серпянку на свіжу шпаклівку по центру шва.Негайно нанесіть новий шар шпаклівки шар серпянки.Залиште для висихання. Час висихання залежить від типу суміші: він вказаний на упаковці. Нанесіть один або кілька куль шпаклівки для досягнення бажаної якості обробки поверхні.

- Листи з закругленими краями

Зашпаклювати шов між листами, ретельно заповнивши його сумішшю для швів.Залиште для висихання. Час висихання залежить від типу суміші: він вказаний на упаковці.Нанесіть один або кілька куль шпаклівки для досягнення бажаної якості обробки поверхні.

УВАГА!

Для зовнішніх кутів використовується армована паперова стрічка.