Як правильно обрізати плодові дерева
Пізня зима і рання весна, до того як почнеться тепло (нове зростання) – найсприятливіший час для обрізки дерев, включаючи фруктові, ягідні і навіть кущі троянди. Ми спробуємо Вам допомогти і дати кілька порад як правильно обрізати плодові дерева. Правильна і успішна образка допоможе підтримати здоров'я і красу а так само посилить родючість ваших рослин. Що б ви не планували обрізати, користуйтеся тільки гострими і чистими інструментами. Не потрібно обрізати вологі рослини. Якщо є видимі ознаки хвороби, зріз необхідно робити нижче і обробляти його якомога швидше.
Почнемо мабуть з плодових дерев. Деякі люди купують саджанці, висаджують їх і перший час насолоджуються хорошим урожаєм, який збирають щоосені. Але через час дерева старіють і плоди стають менш красивими і смачними. Звинувачують в цьому або погоду або сорт, який, як їм здається, просто не підійшов. Насправді ж проблема полягає в тому, що вони ніколи не обрізають дерева.
Під час обрізки гілок плодоносного дерева ви зменшуєте кількість утворилися на ньому плодів, але при цьому ви покращуєте освітленість всередині крони і залишилися плоди відчувають себе більш комфортно. До них потрапляє більше сонця і корисних речовин, отже у вас урожай буде таким же, якщо перевести в кілограми, але крупніше і смачніше. Так само за рахунок обрізки поліпшується циркуляція повітря, що в свою чергу зменшує ризик розвитку хвороб. Її необхідно робити навесні поки дерево спить, до того, як починається рух соку, але вже після того як деревина «розморозиться». За допомогою легкої обрізки у молодих дерев формують крону. Коли ж з'являються плоди, слід виконати більш ретельну обрізку-обрізати і вкоротити гілки. Це дозволяє поліпшити врожайність дерева і підвищує здатність крони витримати великий урожай.
Намагайтеся трохи обрізати дерева щороку. Це буде більш лояльним рішенням якщо порівнювати з тим, що ви сильно відріже дерево раз за кілька років. Але цей підхід не відноситься до карликових дерев, так як вони ростуть на повільніше ніж звичайні і щорічна обрізка повинна зводитися до мінімуму.
Обрізайте гілки навскіс, над ниркою, розташованої із зовнішнього боку. Вирізуйте старі пагони. Справа в тому, що у деяких сортів фруктових дерев плоди утворюються на маленьких гілочках, що відходять від великих. З цього, якщо крона занадто загущена, виріжте найбільш старі і найменш продуктивні гілки.
Зростаючі в верх гілки даю хороший приріст, але врожайність у них на багато нижче ніж в горизонтальних. Слідчо, намагайтеся дотримуватися зростання гілок в горизонтальному напрямку.
Як правильно обрізати яблуню і грушу
Необхідно проводити обрізку молодих яблунь і груш таким чином, що б не зачіпатися центральний стовбур. Слід контролювати маленькі (нові) прирости, вони повинні відходити від головного втечі під великим кутом.
Згодом, дерево старіє і іноді центральний провідник може нахилятися під вагою плодів, при цьому нижні гілки будуть затемнюватися. В такому випадку необхідно вирізати верхню частину головного втечі. Це додасть поліпшенню освітленості всередині крони, і деякі нові гілки почнуть рости вертикально. З часом вони замінять віддалений центральний втечу. Що б можна було з легкістю дістати до будь-якої частини дерева, щороку, за необхідністю, можна обрізати верхні частини бічних гілок.
Як правильно обрізати сливу
У сливових дерев більше виражена кущоподібна форма, тому формувати центральний втечу практично безглуздо. Намагайтеся обрізати її рівномірно і робити у неї чашеобразную крону.
У японсько-американських гібридах присутній більш сильне зростання, ніж в європейській сливі, отже, їх необхідно сильніше обрізати. У міру того, як дерево росте і старіє, потрібно вирізати гілки, які розташовуються занадто близько один до одного і видаляти щороку невелику частину старих гілок. Вершину крони слід тримати відкритою. Це дозволяє світлу проникати до нижніх гілок. Так само слід вкорочувати занадто довгі і звисають до землі гілки.
Як обрізати персик і абрикос
Ці фруктові дерева відрізняються особливо сильним зростанням, з цього, що б досягти хорошого врожаю необхідно щорічно гарненько їх обрізати. Що б було зручно працювати з деревами, рекомендується обрізати верхівку крони. Так само необхідно видаляти гілки, які ростуть занадто близько до землі. Після обрізки непотрібно занадто підгодовувати дерева, адже вони швидко відростуть і замінять обрізані.
Ну і на останок розповімо чим замазувати рани після обрізки. Як антисептик застосовують петролатум, садовий вар, фарби на рослинній оліфі, а також різні суміші. На периферії крони укорочені і віддалені гілки діаметром до 3см зазвичай не замазуються.