Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як правильно обрізати плодові дерева

Пізня зима і рання весна, до того як почнеться тепло (нове зростання) – найсприятливіший час для обрізки дерев, включаючи фруктові, ягідні і навіть кущі троянди. Ми спробуємо Вам допомогти і дати кілька порад як правильно обрізати плодові дерева. Правильна і успішна образка допоможе підтримати здоров'я і красу а так само посилить родючість ваших рослин. Що б ви не планували обрізати, користуйтеся тільки гострими і чистими інструментами. Не потрібно обрізати вологі рослини. Якщо є видимі ознаки хвороби, зріз необхідно робити нижче і обробляти його якомога швидше.

Почнемо мабуть з плодових дерев. Деякі люди купують саджанці, висаджують їх і перший час насолоджуються хорошим урожаєм, який збирають щоосені. Але через час дерева старіють і плоди стають менш красивими і смачними. Звинувачують в цьому або погоду або сорт, який, як їм здається, просто не підійшов. Насправді ж проблема полягає в тому, що вони ніколи не обрізають дерева.

Як правильно обрізати плодові дерева

Під час обрізки гілок плодоносного дерева ви зменшуєте кількість утворилися на ньому плодів, але при цьому ви покращуєте освітленість всередині крони і залишилися плоди відчувають себе більш комфортно. До них потрапляє більше сонця і корисних речовин, отже у вас урожай буде таким же, якщо перевести в кілограми, але крупніше і смачніше. Так само за рахунок обрізки поліпшується циркуляція повітря, що в свою чергу зменшує ризик розвитку хвороб. Її необхідно робити навесні поки дерево спить, до того, як починається рух соку, але вже після того як деревина «розморозиться». За допомогою легкої обрізки у молодих дерев формують крону. Коли ж з'являються плоди, слід виконати більш ретельну обрізку-обрізати і вкоротити гілки. Це дозволяє поліпшити врожайність дерева і підвищує здатність крони витримати великий урожай.

Як правильно обрізати плоди навесні і восени

Намагайтеся трохи обрізати дерева щороку. Це буде більш лояльним рішенням якщо порівнювати з тим, що ви сильно відріже дерево раз за кілька років. Але цей підхід не відноситься до карликових дерев, так як вони ростуть на повільніше ніж звичайні і щорічна обрізка повинна зводитися до мінімуму.

Обрізайте гілки навскіс, над ниркою, розташованої із зовнішнього боку. Вирізуйте старі пагони. Справа в тому, що у деяких сортів фруктових дерев плоди утворюються на маленьких гілочках, що відходять від великих. З цього, якщо крона занадто загущена, виріжте найбільш старі і найменш продуктивні гілки.

Як потрібно правильно обрізати плодові дерева навесні

Зростаючі в верх гілки даю хороший приріст, але врожайність у них на багато нижче ніж в горизонтальних. Слідчо, намагайтеся дотримуватися зростання гілок в горизонтальному напрямку.

Як правильно обрізати яблуню і грушу

Необхідно проводити обрізку молодих яблунь і груш таким чином, що б не зачіпатися центральний стовбур. Слід контролювати маленькі (нові) прирости, вони повинні відходити від головного втечі під великим кутом.

Згодом, дерево старіє і іноді центральний провідник може нахилятися під вагою плодів, при цьому нижні гілки будуть затемнюватися. В такому випадку необхідно вирізати верхню частину головного втечі. Це додасть поліпшенню освітленості всередині крони, і деякі нові гілки почнуть рости вертикально. З часом вони замінять віддалений центральний втечу. Що б можна було з легкістю дістати до будь-якої частини дерева, щороку, за необхідністю, можна обрізати верхні частини бічних гілок.

Як потрібно правильно обрізати плодові дерева

Як правильно обрізати сливу

У сливових дерев більше виражена кущоподібна форма, тому формувати центральний втечу практично безглуздо. Намагайтеся обрізати її рівномірно і робити у неї чашеобразную крону.

У японсько-американських гібридах присутній більш сильне зростання, ніж в європейській сливі, отже, їх необхідно сильніше обрізати. У міру того, як дерево росте і старіє, потрібно вирізати гілки, які розташовуються занадто близько один до одного і видаляти щороку невелику частину старих гілок. Вершину крони слід тримати відкритою. Це дозволяє світлу проникати до нижніх гілок. Так само слід вкорочувати занадто довгі і звисають до землі гілки.

Як обрізати персик і абрикос

Ці фруктові дерева відрізняються особливо сильним зростанням, з цього, що б досягти хорошого врожаю необхідно щорічно гарненько їх обрізати. Що б було зручно працювати з деревами, рекомендується обрізати верхівку крони. Так само необхідно видаляти гілки, які ростуть занадто близько до землі. Після обрізки непотрібно занадто підгодовувати дерева, адже вони швидко відростуть і замінять обрізані.

Ну і на останок розповімо чим замазувати рани після обрізки. Як антисептик застосовують петролатум, садовий вар, фарби на рослинній оліфі, а також різні суміші. На периферії крони укорочені і віддалені гілки діаметром до 3см зазвичай не замазуються.