Як правильно приготувати будівельний розчин або бетон
Для того, що б приготувати Будівельний розчин або бетон в домашніх умовах
Вам знадобитися:
- Кельма
- Тачка
- Відро
- Лопата
- Бетономішалка
- Корито
Склад будівельного розчину
Будівельний розчин служить для спорудження стін з цегли та бетонних блоків, використовується для штукатурних робіт і для виконання бетонної стяжки. Пісок має різну фракцію в залежності від його призначення.
ПОРАДА
Склад бетону
Бетон служить для всіляких будівельних робіт (висновок фундаменту, стяжки, балки, перекриття). Для збільшення міцності бетону в нього додають сталеву арматуру, в результаті чого отримують Залізобетон.
Окислення металевої поверхні спрощує зв'язування бетону з арматурою.
Як розрахувати необхідний обсяг бетону:
Обсяг бетону = довжина х ШИРИНА х висота
Наприклад: 10 х 5 х 0,1 м = 5 м3.
ДОДАВАННЯ ВОДИ В БУДІВЕЛЬНУ СУМІШ АБО БЕТОН
Додайте воду поступово, дотримуючись пропорції. Перевищення дозування води може призвести до зменшення міцності будівельного розчину або бетону. Дозуйте воду в залежності від бажаної консистенції розчину.
Приготування суміші
РУЧНЕ ПРИГОТУВАННЯ БУДІВЕЛЬНОГО РОЗЧИНУ АБО БЕТОНУ
Насипте на чисту підлогу або в спеціальний бак гірку піску (для будівельного розчину) або піску і гравію (для бетону).
Дотримуючись необхідної пропорції, насипте на гірку піску цемент. Перемішайте суміш, двічі перевернувши її лопатою.
Зробіть зверху гірки поглиблення у вигляді "кратера" і налийте в нього води. Підсипати суху суміш з країв в центр до отримання однорідного розчину.
МЕХАНІЧНЕ ПРИГОТУВАННЯ РОЗЧИНУ ЗА ДОПОМОГОЮ БЕТОНОМІШАЛКИ
Використання електричної Бетономішалки дозволяє:
- заощадити час;
- виконати більший обсяг робіт;
- приготувати більш однорідну суміш.
Для використання електричної Бетономішалки необхідно переконатися в тому, що до місця будівництва підведена електрика. Ніколи не змащуйте пластикову шестерню або зубчастий вінець змішувача.
Одна лопата піску відповідає приблизно 5 літрам. Перед роботою перевірте, який обсяг піску вміщається на вашій лопаті.
ПОРЯДОК РОБОТИ
1) налийте приблизно 10 л води в бак Бетономішалки (в залежності від місткості бака). Для приготування будівельного розчину додавайте пісок. Для приготування бетону додавайте спочатку гравій, а потім пісок.
2) перемішуйте суміш протягом декількох хвилин. Додавайте ще 2 л води і цемент.
3) при необхідності додавайте воду до отримання необхідної консистенції розчину або бетону.
Ніколи не зупиняйте бетономішалку під час перемішування.
Деякі моделі бетономішалок дозволяють зупиняти її з наповненим баком і знову запускати. Дізнайтеся у виробника, до якої категорії відноситься ваша Бетономішалка.
Готові суміші для будівельного розчину або бетону
Для полегшення і прискорення роботи (особливо якщо у Вас немає спеціального обладнання) ви можете використовувати готові суміші для будівельного розчину або бетону. В цьому випадку, додавши в готову суху суміш необхідну кількість води, ви отримаєте однорідний розчин і уникнете ризиків, пов'язаних з неправильним дозуванням.
ПОРАДА
ГОТОВИЙ БЕТОН
Цей бетон доставляється бетоновозом. Перемішування бетону триває під час його перевезення, яка зберігає його якість. Оптимальний варіант для бетонування великих обсягів (місткість бака бетоновоза - 10 м3). Бетон доставляється безпосередньо на будівництво, що дозволяє уникнути фінансових витрат на додаткове обладнання.
ПОЛЕГШЕНИЙ БЕТОН
Щоб зменшити щільність бетону і використовувати його в деяких частинах будівель (підлога горищних приміщень), додавайте у нього керамзит або гранули пінополістиролу. Наприклад: пінополістирол збільшує теплоізоляцію бетону. Увага: перш ніж укладати підлогу на полегшений бетон, зробіть армовану бетонну стяжку товщиною 4 см.