Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як правильно приготувати будівельний розчин або бетон

Для того, що б приготувати Будівельний розчин або бетон в домашніх умовах

Вам знадобитися:

  1. Кельма
  2. Тачка
  3. Відро
  4. Лопата
  5. Бетономішалка
  6. Корито

Склад будівельного розчину

Будівельний розчин служить для спорудження стін з цегли та бетонних блоків, використовується для штукатурних робіт і для виконання бетонної стяжки. Пісок має різну фракцію в залежності від його призначення.

ПОРАДА

Зберігайте цемент в сухому закритому приміщенні.Щоб отримати якісну затірку для швів, перемішайте цемент і пісок в сухому вигляді, просійте отриману суміш і тільки потім додавайте воду. Кількість пластифікатора, який додається в розчин, залежить від виробника. Виробник сам вказує необхідну кількість для розчинів.

Склад бетону

Бетон служить для всіляких будівельних робіт (висновок фундаменту, стяжки, балки, перекриття). Для збільшення міцності бетону в нього додають сталеву арматуру, в результаті чого отримують Залізобетон.

Окислення металевої поверхні спрощує зв'язування бетону з арматурою.

Як розрахувати необхідний обсяг бетону:

Обсяг бетону = довжина х ШИРИНА х висота

Наприклад: 10 х 5 х 0,1 м = 5 м3.

ДОДАВАННЯ ВОДИ В БУДІВЕЛЬНУ СУМІШ АБО БЕТОН

Додайте воду поступово, дотримуючись пропорції. Перевищення дозування води може призвести до зменшення міцності будівельного розчину або бетону. Дозуйте воду в залежності від бажаної консистенції розчину.

Приготування суміші

РУЧНЕ ПРИГОТУВАННЯ БУДІВЕЛЬНОГО РОЗЧИНУ АБО БЕТОНУ

Насипте на чисту підлогу або в спеціальний бак гірку піску (для будівельного розчину) або піску і гравію (для бетону).

Дотримуючись необхідної пропорції, насипте на гірку піску цемент. Перемішайте суміш, двічі перевернувши її лопатою.

Зробіть зверху гірки поглиблення у вигляді "кратера" і налийте в нього води. Підсипати суху суміш з країв в центр до отримання однорідного розчину.

МЕХАНІЧНЕ ПРИГОТУВАННЯ РОЗЧИНУ ЗА ДОПОМОГОЮ БЕТОНОМІШАЛКИ

Використання електричної Бетономішалки дозволяє:

  • заощадити час;
  • виконати більший обсяг робіт;
  • приготувати більш однорідну суміш.

Для використання електричної Бетономішалки необхідно переконатися в тому, що до місця будівництва підведена електрика. Ніколи не змащуйте пластикову шестерню або зубчастий вінець змішувача.

Одна лопата піску відповідає приблизно 5 літрам. Перед роботою перевірте, який обсяг піску вміщається на вашій лопаті.

ПОРЯДОК РОБОТИ

1) налийте приблизно 10 л води в бак Бетономішалки (в залежності від місткості бака). Для приготування будівельного розчину додавайте пісок. Для приготування бетону додавайте спочатку гравій, а потім пісок.

2) перемішуйте суміш протягом декількох хвилин. Додавайте ще 2 л води і цемент.

3) при необхідності додавайте воду до отримання необхідної консистенції розчину або бетону.
Ніколи не зупиняйте бетономішалку під час перемішування.

Деякі моделі бетономішалок дозволяють зупиняти її з наповненим баком і знову запускати. Дізнайтеся у виробника, до якої категорії відноситься ваша Бетономішалка.

Готові суміші для будівельного розчину або бетону

Для полегшення і прискорення роботи (особливо якщо у Вас немає спеціального обладнання) ви можете використовувати готові суміші для будівельного розчину або бетону. В цьому випадку, додавши в готову суху суміш необхідну кількість води, ви отримаєте однорідний розчин і уникнете ризиків, пов'язаних з неправильним дозуванням.

ПОРАДА

Висипте вміст мішка на підлогу, покритий поліетиленом, щоб суміші не залишалося в кутах мішка і, щоб її легко було перемішувати з водою.

ГОТОВИЙ БЕТОН

Цей бетон доставляється бетоновозом. Перемішування бетону триває під час його перевезення, яка зберігає його якість. Оптимальний варіант для бетонування великих обсягів (місткість бака бетоновоза - 10 м3). Бетон доставляється безпосередньо на будівництво, що дозволяє уникнути фінансових витрат на додаткове обладнання.

ПОЛЕГШЕНИЙ БЕТОН

Щоб зменшити щільність бетону і використовувати його в деяких частинах будівель (підлога горищних приміщень), додавайте у нього керамзит або гранули пінополістиролу. Наприклад: пінополістирол збільшує теплоізоляцію бетону. Увага: перш ніж укладати підлогу на полегшений бетон, зробіть армовану бетонну стяжку товщиною 4 см.