Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як правильно сушити березові віники для лазні

У сучасному світі дуже багато людей почали віддавати перевагу відпочинку в лазні. А яка ж банька без віника? Звичайно, можна без особливих зусиль, піти і купити його в будь-якому спеціалізованому магазині і не морочитися, але все більше і більше починають цінувати віники, зроблені своїми руками. Давай ж трошки зупинимося на тому, як правильно сушити віники для лазні.

Як показує практика, найкращим періодом для заготівлі матеріалу для віників починається з початку червня. У цей період вся листя розпускається, міцніє і набирається життєвим соком і ароматом. Молоденькі листочки, досягають вже досить великих розмірів, наповнені ефіроолійними залозами, при цьому зберігають прекрасну еластичність.

Найбільш популярними віниками для лазні вважаються березовий і дубовий. Так само частенько банщики практикують Комбіновані, розбавляючи той чи інший віник пагони, наприклад, евкаліпта. Який віник краще, то тут немає чітких правил і поділів. Це справа смаку і кожен банщик підпирає під себе.

Види банних віників

Різати гілочки необхідно тільки при сухій погоді. Якщо листя мокрі, або навіть вологі, то надалі, при сушінні, вони будуть псуватися: темніти, обсипатися і скручуватися під час сушіння. З цього, краще почекати, кілька днів, поки листочки просохнуть.

Матеріал для ваших майбутніх віників необхідно зрізати в найбільш чистій місцевості, як можна далі од трас. Ідеальним вважається час з ранку, після того, як зійшла роса. Досвідчені фахівці рекомендують зрізати гілочки дворічні, які ростуть ближче до землі, в довжину від 50 до 60 см.

Як же ш правильно в'язати віник? Існує така практика, коли віник не пов'язують завчасно. Спочатку з гілок роблять своєрідні снопи. Верхні гілочки, при цьому, дають хороший захист нижнім. Так само, для кращого захисту, можна зверху прикрити сіном. І тільки коли людина захоче попаритися, він витягує зі снопа ту кількість гілочок, яке йому не обходимо і пов'язує в віник. Але, погодьтеся, така процедура досить клопітка. Краще заздалегідь продумати і заготовити певну кількість віників для лазні.

Як правильно в'язати віник

В'язання віника, так само проходить не відразу після зрізу гілок. Після того, як ви зрізали ваше сировину, їх необхідно розкласти на пару днів. Після того, як вони трошки підв'януть, їх збирають у віники. Етапи в'язання віників: покладіть гілочки в стопочку; накладіть на стопку гілок шнур; обмотайте стопку гілок шнуром; стягніть шнур; зав'яжіть шнур в міцний вузол; затягніть зав'язаний вузол на стопочці гілок; подрежьте кінці шнура; повісьте віники сушитися. Так само для зручності, то місце де будете триматися рукою, можете почистити від листочків і сучків. Якщо правильно заварювати такі віники, ними можна буде паритися кілька разів.

Давайте розберемося, як же ш правильно сушити віники для лазні. Існує маса різних способів, але всі вони мають загальний і найголовніший нюанс – сушка має відбуватися без попадання прямих сонячних променів. Якщо упустити цей момент, то результат може дуже розчарувати. Листя, при сонячних променях, вигорають і скручуються. Вона втратить всі свої масла і вивітриться весь її аромат. Кращим місцем для такої процедури вважається темне, але прохолодне і сухе місце без сильних протягів. Для більш рівномірної сушки, необхідно кожен день перевертати їх. Найпростішим варіантом вважається звичайне підвішування віників на планці. Але він вважається не найкращим. Адже ідеальна форма віника-форма віяла, при цьому він забезпечує максимальний ефект під час його експлуатації. Що б досягти цієї форми, слід після тижня сушіння, їх слід щільно укласти один на одного. Через деякий час вони сплющаться і потім їх вже можна складати в місце для зберігання. Якісно висушений віник, володіє зеленуватим матовим відтінком і від нього виходить приємний аромат бальзамічного масла.

Сушка банних віників

Якщо віник пересушити, не варто засмучуватися і відразу викидати виріб. Все можна виправити і все ж домогтися бажаного ефекту в парній. Для цього слід трохи довше запарювати його, після чого залишити його на кам'янці. Гілки будуть вбирати пар, що виходить від гарячих каменів, і вони розм'якнуть.

Раз вже ми заговорили про запарювання віника, давайте і тут прояснимо ситуацію, так як не всі знають як правильно це робити. Спершу необхідно добре промити у воді. Листя при цьому, не повинна розкиснути і бути в'ялою. За цим слід стежити. Коли віник виготовлений зі свіжих гілок, його можна не запарювати, достатньо лише промити у воді, що позбавить його від пилу або бруду.

Існує кілька методів запарювання віника. Перший і більш тривалий спосіб має на увазі під собою наступні дії: покласти віник в зграю з теплою водою хвилин на 15, потім додати в зграю гарячої води і накрити її, після чого для більш рівномірного запарювання слід перевертати віник через рівний проміжок часу. Другий спосіб, більш швидкий-кладіть віник в запарник з гарячою водою на пару хвилин, дістаєте, і не струшуючи відразу йдете в парилку, після чого необхідно трошки його потримати над гарячими каменями лазні.

Ось мабуть і все, що необхідно знати починаючому банщику про заготовку віників для лазні своїми руками. Паритися такими віниками буде ще приємніше, адже ви знаєте, з чого вони зроблені, та й ціна їх істотно нижче. Бажаємо удачі.

Так само ви повинні знати, що будь-які аксесуари для лазні, завжди можна купити в мережі магазинів Рона

І на останок відео про те, як правильно зв'язати віник для лазні своїми руками