Як правильно укласти лінолеум на підлогу?
При будь-якому ремонті завжди справа доходить до підлоги. Матеріалів, який спеціально призначений для цього, не так вже й багато. Ламінат, паркет, кахель і лінолеум. Але коли справа доходить до покупки, відразу починаються питання. А що вибрати? А що з ним потім робити? і так далі. Сьогодні ми поговоримо про, мабуть найпоширенішому покритті для підлоги, лінолеумі.
Вибираючи лінолеум-зверніть увагу на його поверхню. Вона повинна бути твердою і жорсткою. На м'якому недорогому лінолеумі залишаються сліди навіть при незначному впливі на нього ніжок стільців, каблуків та ін.Плюсом лінолеуму на поліуретановій основі є те, що він хороший теплоізолятор. Тут так само слід пам'ятати про його товщині. Як правило, чим товще лінолеум, тим він більш зносостійкий. Так само у кожного лінолеуму є своя ступінь захисту. Перед покупкою обов'язково запитайте про це у продавця.
Еластичність лінолеуму вимагає більш педантичного підходу до основи, на яке він укладається. Всі, навіть незначні, нерівності проявляться на лицьовій стороні. Згодом, на цих виступаючих місцях в першу чергу з'являться потертості. Найкраще для підстави підійде ДСП або товста фанера. Їх можна приклеїти на спеціальну мастику або звичайну штукатурку. В іншому випадку «» пристрелити " до бетонної підлоги будівельним пістолетом.
Основним мінусом дерев'яної основи є низька Водостійкість. Уберегти його від вологи можна, застосувавши вологостійку мастику, яка послужить ізолюючим шаром. Пристріляне покриття з боку, прилеглої до підлоги, покривають оліфою або фарбують. У будинках старої споруди підлога лежить на лагах і в кутах кімнат на підлозі є маленькі решітки для вентиляції простору під підлогою. При ремонті подібного об'єкта не слід закривати ці отвори листами ДСП або фанери. Збережена вентиляція охоронить ваш підлогу від вологи і гниття. Важливо як слід замаскувати шви між листами підстави, вони повинні знаходитися на одному рівні. Зазори між ними (не більше 5мм) закладаються шпаклівкою. Між листами підстави і стіною навпроти повинен бути зазор в 0,5-1см. Цвяхи, дюбеля або шурупи затоплюють на глибину 3-5мм.
Важливо врахувати, що укладання лінолеуму (ковроліну) роблять в порожній і чистій кімнаті без меблів. При покритті підлог такими матеріалами допустима стикування шматків, в якій краще використовувати фабричний край полотна. Шматки однотонного лінолеуму розташовують у напрямку світла в приміщенні. Проте, намагайтеся обійтися цілим шматком на всю кімнату.
Укладається лінолеум, як і ковролін, вільно, без застосування будь-якого клею. Основними вимогами до якості роботи є перевірка виконання підстави і укладання лінолеуму без зморшок і здуття. Після закінчення робіт з лінолеумом (ковроліном) залишилися великі обрізки треба зберегти для можливої реставрації підлог.
Тепер ви знаєте як правильно укладати лінолеум на підлогу. У будь-якому випадку, якщо ви не впевнені в своїх силах, ми радимо звернутися до професіоналів.
І пам'ятайте, що будь-який будівельний матеріал, який задовольнить навіть самого перебірливого покупця, ви завжди можете знайти в мережі будівельних магазинів Рона.