Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як правильно вибрати матеріали для покрівлі

В даний час на ринку представлено велике розмаїття покрівельних матеріалів, що значно ускладнює остаточний вибір - адже покрівлю потрібно зібрати так, щоб не думати про неї хоча б найближчі років 10. Давайте постараємося разом і послідовно вирішити це завдання.

Почнемо з вибору покрівельного покриття

Покриття буває декількох видів:

  • Покрівля металева. Цей варіант представлений наступними видами-металочерепиця, профнастил, фальцева покрівля. Металеві покрівлі легко монтуються і відносно недорого коштують. При цьому під них не потрібно посилена кроквяна система і фундамент, а добірні елементи і комплектуючі не сильно збільшують вартість. Такі покрівлі в процесі експлуатації відмінно витримують постійні температурні перепади і обмерзання, а також стійкі до вигорання. Металевий дах не доставляє великих клопотів, адже на відміну від інших покрівельних матеріалів бруд і пил не пристають до її поверхні і такі дахи не обростають мохом.
  • Покрівля м'яка (Бітумна, наплавляється). Має різноманітні форми, кольори і відтінки. У металевих покрівлях такого вибору немає. Однак при цьому м'яка покрівля вбирає в себе пил і бруд, погано витримує високу температуру, перепади температур і обмерзання, а також легко піддається механічним пошкодженням (град, Птахи, гілки, чистка снігу). Таке покриття вимагає суцільну фанерну обрешітку і дорогий «килим», на який воно монтується, та й сам монтаж не з легких. І що важливо, м'яка покрівля відчутно дорожче металевої.
  • Покрівля натуральна (керамічна, цементно – піщана). Найдорожчий покрівельний матеріал (якщо не брати до уваги екзотику – очерет і кедрову дошку). При цьому Керамічна черепиця "чистому вигляді" в Росії не виробляється - її привозять з Європи і коштує вона нереально дорого. На нашому ринку в основному представлена цементно-піщана черепиця, яку, як не дивно, теж за звичкою називають керамічної. Однак вона така ж керамічна, як пластмасова – металева. До її поверхні пристають і бруд і пил, вона схильна до заростання мохом. Також натуральна покрівля погано витримує температурні перепади, які дуже властиві для середньої смуги в Росії. Такий матеріал дуже важкий, що вимагає посиленого фундаменту і кроквяної системи, крім того його складно і дорого монтувати, а вартість добірних елементів практично прирівнюється до вартості самого покрівельного матеріалу.

Прийнято вважати основним недоліком металевої покрівлі її гучність, але насправді не існує дахів, що забезпечують повну звукоізоляцію незалежно від обраних покрівельних матеріалів. Рівень звукоізоляції даху в першу чергу залежить від наявності і товщини ізоляційного шару і від властивостей використовуваного матеріалу.

Як ми бачимо, металева покрівля, в порівнянні з іншими видами, має ряд переваг. Тому для вирішення поставленого завдання (а саме 10 років безпроблемної експлуатації), найкраще підходять металеві покрівлі. Про них і піде мова далі.

Профнастил, металочерепиця, фальц

Тут, на наш погляд, потрібно орієнтуватися на свої візуальні переваги. Комусь більше візуально подобатися покрівля з профлиста, кому то з металочерепиці, а хтось віддає перевагу фальц. Експлуатаційні характеристики у всіх матеріалів однакові, так як виготовляються з однієї заготовки. Найбільш надійним з них вважається фальцева покрівля, так як монтується через прихований замок, а не шляхом наскрізного прикручування саморізом до обрешітки. Однак монтаж фальцевої покрівлі вимагає професійних зусиль і додаткового обладнання для прокатки фальца на покрівлі, і, мабуть, тому вона не популярна і практично не представлена в нашому регіоні.

Практика показує, що для більшості покупців цей етап є останнім у виборі матеріалу, так як багато хто вважає, що металочерепиця і профнастил у різних виробників одінкови. Саме тут упускається з виду той факт, що, наприклад, металочерепиця може бути як мінімум 4 видів – товщиною 0,35 мм., 0,4 мм., 0,45 мм. і 0,5 мм. При цьому кожна з цих товщин може мати підвиди з різних типів покриття - таких як поліестр, пурал, модифікований поліестр, просто оцинковане покриття без фарбування, алюмоцинк і т. д.

Найпоширенішим покриттям (за нашими оцінками 93% з пофарбованих сталей ) є поліестер. Також останнім часом збільшується популярність модифікованого (текстурованого) поліестеру. Саме з цього матеріалу наша компанія виробляє продукцію Sokrof Texture. Ну а крім того, дуже важливо знати, незалежно від того оцинкований це метал або пофарбований, скільки грам цинку на квадратний метр містить даний матеріал. Саме від цього параметра більшою мірою залежить термін служби вашої покрівлі. Природно, чим цинку менше, тим матеріал дешевше. Мінімальною нормою є 100 грам, але недобросовісні виробники використовують метал з покриттям 60 і навіть 40 грам на квадратний метр.

Ну а ми переходимо до наступного етапу у виборі покрівельного матеріалу.

Вибір товщини

Тут, на перший погляд, все просто-побутові споруди і госп. Приміщення-0,45 мм., будинок або капітальне будова-0,5 мм. для забору досить 0,4 мм. але ... всі ми знаємо, що таке ГОСТ. І згідно з цим документом на готовий виріб товщиною від 0,4 до 0,6 мм. допускається відхилення +/- 0,07 мм. Ну а знаючи, що, чим тонше метал - тим він легше, не викликає сумнівів який метал буде використаний у виробництві металочерепиці товщиною 0,45 мм На жаль, термін служби такої покрівля буде мінімальним. Саме через» м'якості " ГОСТу на ринку присутня величезна кількість виробників, які користуючись необізнаністю споживачів і відсутністю засобів вимірювання товщини (в даному випадку мікрометра), можуть використовувати у виробництві сталь товщиною 0,35 мм., продаючи її як 0,5 мм. з цієї причини в нашому асортименті присутні такі позиції, як Sokrof 0,45 і Sokrof 0,5, товщиною 0,45 і 0,5 мм. відповідно. Якість цих матеріалів підкріплено нашою торговою маркою, а їх товщина відповідає заявленій на 100%.

Тому, немає нічого дивного в тому, що на металочерепицю товщиною 0,45 мм.у різних виробників буде різна вартість. Питання в тому, у кого 0,45 - це 0,45 мм, а у кого 0,45 – це 0,35 мм.

Як відомо з теорії, жорсткість зразка пропорційна товщині в третьому ступені. Отже, зменшення товщини матеріалу навіть на 10% (з 0, 45 до 0, 4) призводить до зниження жорсткості на 30% (майже на третину!). А якщо зменшення товщини досягає 20% (з 0,5 до 0, 4), то жорсткість знижується вже на 49% (майже в два рази!)

Це в теорії, а що ж на практиці? Навіщо металочерепиці потрібна жорсткість? Жорсткість допомагає матеріалу зберігати свою форму під навантаженням. Металочерепиця піддається навантаженням в процесі транспортування, монтажу покрівлі та експлуатації - під впливом вітру, снігу і т.д. досвідчений Покрівельник може змонтувати просту дах, не спираючись на металочерепицю. Однак при монтажі добірних елементів без пересування по покрівлі не обійтися. Досвід монтажу покрівлі та експлуатації показує, що металочерепиця з товщиною сталі 0,45 і 0,5 мм не деформується під вагою людини. Тоді як черепеца товщиною 0,4, а тим більше 0,35 мм, при аналогічному навантаженні сильно деформується.

Різниця в ціні 0,4 і 0,5 металочерепиці становить близько 20%. Здається суттєвим? Але ж дах складається не тільки з металочерепиці і частка її при оптимальній комплектації покрівлі становить близько 25%.

Давайте тепер переконаємося, як ця економія зійде нанівець при оптимізованої стандартної комплектації двосхилим даху площею 160м2.

Покрівельні роботи

Слово "покрівля «вже давно сприймається як синонім слова» дах", хоча насправді, ці поняття мають ряд незначних відмінностей. Дахом прийнято називати верхню огороджувальну поверхню конструкції будинку або будівлі, яка виконує несучу, тепло - і гідроізоляційну функцію. Що ж стосується поняття покрівля-то даний термін використовують для позначення верхнього покриву даху, який захищає її від вітру, вологи та холоду. З огляду на ці нескладно здогадатися про те, що хороший і якісний покрівельний матеріал повинен бути водонепроникним, міцним, надійним, термостійким і морозостійким.

Комплекс заходів, які безпосередньо пов'язані з монтажем, облаштуванням, утепленням і ремонтом даху, отримав назву Покрівельні роботи. Подібні послуги мають досить високий ступінь складності в реалізації, тому повинні надаватися виключно досвідченими фахівцями.

У перелік основних покрівельних робіт входить:

  • створення та облаштування несучої конструкції даху;
  • установка захисних елементів для перешкоди впливу біологічних форм;
  • установка систем гідроізоляції та захисту від пожеж;
  • монтаж покрівлі;
  • установка системи водостоку.