Як правильно запарити віник для лазні?
Багато любителів лазні воліють паритися з віниками. Це дуже корисна і приємна процедура. Вона допомагає не тільки в боротьбі з різними проблемами зі здоров'ям, але і значно прискорює процес відновлення організму. Але не секрет, що правильно «приготований» віник – запорука відмінної баньки. Звичайно, потрібно знати в який час він заготовлюється, як правильно сушитися і звичайно ж, як правильно запарюється.
Коли віник для лазні свіжий, звичайно він не потребує того, що б його запарювали. Але коли виріб вже висохло, перед вживанням, його необхідно правильно замочити. Ця процедура проходить в кілька етапів. Спочатку все починається з холодної води. Потім необхідно занурити віник в теплу воду. За тривалістю, це займе по 2-3 хвилини на кожен етап. По закінченню, потрібно витримати віник в гарячій воді. Тільки врахуйте, коли ви замочуєте віник за такою схемою, необхідно стежити за часом і витримувати віник в кожній їх вод, однаковий час, яке не повинно перевищувати 3 хвилин. Це може спричинити за собою швидке опадання листя з нього. Що б банний віник придбав приємний аромат, його необхідно накрити чимось, наприклад, кришкою або тазом. Так він вбере достатню кількість вологи і буде еластичним. Так що підходити до цього процесу потрібно зі знанням.
Деякі перед відвідуванням лазні витримують віник в холодильнику. Якщо йти цим шляхом, необхідність в запарюванні відпадає. Що б віник був готовий до подальшого використання, його досить буде відігріти і сполоснути в теплій воді. У висновку можна просушити над розпеченим камінням. Так віник придбає приємний аромат, листя стануть м'якими, а гілочки пружними і еластичними.
Воду, в якій ви запарювали віник не потрібно виливати. Вона вбирає в себе корисні речовини і цінні властивості і прекрасно підійде для вмивання або ополіскування після парної.
Віники для лазні виготовляються з різних порід дерев. В процесі їх заготівлі додають різні лікарські трави і рослини. Найбільшу популярність у любителів лазні завоювали віники з березових гілочок і дубових.
Звертаємо Вашу увагу, що з сухою віник не слід відразу ж всовувати в окріп. Почніть з холодної води і плавно перейдіть до гарячої. Іноді, необхідно запарити для лазні і пересушений віник. Ось в цій ситуації вам знадобиться саме окріп. Покладіть в нього віник на пару хвилин. Потім його слід дістати і покласти на розпечені камені. У слідстві цього вода, яка була на листі поступово буде випаровуватися і пересушена листя, просочуючись парою, незабаром стане м'якою і еластичною. Якщо це не сталося після першого разу, виконайте цю процедуру до тих пір, поки не приведете віник в належний стан. Але будьте уважні, не слід залишати опале листя на каменях. Вони можуть спалахнути і наповнити приміщення неприємним запахом, в слідстві відвідування лазні може зіпсуватися.
Існує ще один метод запарювання віника для лазні. Необхідно приблизно за добу, до відвідування лазні, замочити віник в холодній воді. Коли прийдете в лазню, загорніть віник у вологу ганчірку і покладіть на верхній ярус в парильні, що б він гарненько розпарився. Потім його потрібно буде обполоснути в теплій воді і віник повністю готовий. Він набуває приємний аромат, а листя стане м'яким до тіла.
Будь-який з представлених способів подарує Вам приємні відчуття, адже віник буде мати потрібний стан, а значить вашому тілу буде не боляче і комфортно. Гарного відпочинку.
І на останок, якщо у вас немає чогось для походу в лазню не турбуйтеся. Ви завжди зможете купити це і навіть віники. Широкий асортимент товарів для лазні представлений в мережі магазинів Рона, який задовольнить навіть найвибагливішого покупця. А якщо ви ще не знаєте що вам потрібно, привітні консультанти завжди допоможуть зробити вам правильний вибір.
І за традицією відео.