Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як зробити недорогу теплицю своїми руками

Всі ми любимо свіженькі овочі, і нам дуже не вистачає їх в міжсезоння. Але вирощувати овочі, починаючи з самої ранньої весни, це не проблема. Тільки для цього потрібна хороша теплиця. Віддавати божевільні гроші майстрам, що б вони побудували її Вам, не дуже розсудливо. Та й коли ти знаєш, що це зроблено твоїми руками, куди приємніше в ній працювати. І так розглянемо, з яких основних пунктів складається споруда теплиці.

Споруда теплиці складається:

  1. Вибір матеріалу
  2. Вибір відповідного місця будівництва
  3. Основні моменти будівництва
  4. Приклади збірки арочної конструкції

І так. Звичайно, з самого початку, необхідно визначитися з матеріалом. Адже з якого матеріалу побудувати, так теплиця вам і прослужить.

Вибір матеріалу.

Теплиця своїми руками недорого у себе на ділянці

Тут є кілька варіантів. Одна з найпоширеніших це теплиця з полікарбонату з опорою у вигляді дерев'яного бруса. Полікарбонат відрізняється високою міцністю і стійкістю до різних зовнішніх впливів. Він максимально пропускає світло. Має відмінні теплоізоляційні якості. Міцний, але податливий одночасно. Його можна гнути і вигинати під певним кутом, на відміну від скла. І один з найважливіших моментів це його вага. Так як він зовсім незначний, вся конструкція може не зажадати фундаменту або додаткових опор.

Скляна теплиця своїми руками у себе на дачі

Другий варіант-це скляна теплиця з металевою опорою. Вони так само досить популярні, але її спорудження зажадає більшої міцності, відповідно зібрати її буде складніше і дорожче. Якщо споруди планується з полікарбонату, то дерев'яні опори цілком його витримають. Але якщо теплиця буде скляною, то тут не обійтися без металевих опор і цегляного фундаменту.

Наступним етапом буде вибір місця будівництва.

Якщо все заздалегідь спланувати і підготувати, то процес побудови теплиці зовсім не складний. Але від місця, де буде стояти теплиця, залежить багато чого, коли і як буде дозрівати ваш урожай, як далеко вона буде стояти від води, скільки сонця буде потрапляти на ваші овочі. Виходячи з цього, можна зробити нескладний висновок, що теплиця повинна бути на добре освітленому ділянці, куди потрапляють прямі сонячні промені з найменшою кількістю тіні. Ну і звичайно, якщо поряд будуть комунікації, це просто ідеальний варіант.

Зверніть увагу на основні моменти будівництва.

Різновид теплиць у себе на ділянці

Якщо ви задумали побудувати таку конструкцію своїми руками, то вам просто необхідно визначитися з формою теплиці. Зазвичай вважають за краще робити теплиці таких видів:

  1. арковий;
  2. пристінні;
  3. одно -, дво -, або трехскатние;
  4. горизонтальний;
  5. комбінований.

Вибір форми прямо залежить від вирощуваних культур. Наприклад, для огірків слід планувати високу споруду, а для перцю або полуниці – вистачить і невисокою. Це виходить од того, що огірки в майбутньому потрібно підв'язувати. Не забувайте про це.

Так само не слід забувати про рівень конструкції по відношенню до рівня землі. Тут може бути три варіанти:

  • поглиблювати;
  • споруджена в рівень грунту;
  • надбудовувати. Найчастіше на такому варіанті зупиняються після розбирання гаража, сараю або іншої господарської споруди у якій був фундамент.

І так, давайте ж розглянемо, як збирати найпростіший, але міцний, варіант теплиці з арочної конструкцією. Будівництвом даної теплиці слід займатися в теплу пору року, коли осадом буде якомога менше.

Для початку необхідно зачистити і вирівняти місце під наш «фундамент». Потім, по периметру, необхідно вирити не сильно глибоку траншею. Траншею заповнюємо дрібним щебенем і поверх нього укладаємо брус потрібного розміру, з запасом по краю не менше 5см. потім до нього, за допомогою металевих куточків, будуть кріпитися вертикальні ребра. Саме цей брус і буде виконувати функцію фундаменту.

Теплиця у себе на дачі з арочної конструкцією

Підготуємо фундамент для будівництва нашої теплиці.

Так, все дерево, що використовує для будівництва, необхідно обробити спеціальним антисептиком. Це запобіжить передчасне гниття і захистить від паразитів.

З брусів потрібно змонтувати опорні стовпи. Для цього необхідно все бруси остругать і зробити їх однаковими по довжині. Потім з дощок потрібно змайструвати каркас.

Каркасна теплиця у себе на дачі з полікарбонату

Якщо ми робимо нашу теплицю з полікарбонату, то тут без труб не обійтися. Їх потрібно за допомогою шуруповерта прикріпити до бруса з двох протилежних кінців, що б кожна труба утворила дугу над підставою.

Невеликий рада. Що б зробити міцну теплицю своїми руками, потрібно як мінімум дві опори для брущатого коника

Недорога теплиця у себе на дачі з полікарбонату

Коли все готово, починаємо обшивати полікарбонатом. Цей процес зазвичай починається зверху, переходячи на тильні сторони. Для зручності, перед початком робіт, необхідно нарізати смужки з оцинкованого металу, шириною близько 25 см і сам полікарбонат, в якому потрібно просвердлювати отвори для саморізів. Під час обшивки, залишаються відкритими тільки дверні прорізи і вікна. Їх ви зможете зробити вже без особливої складності.

Тепла теплиця з полікарбонату на дачу власними руками

Завершальним етапом буде зміцнення конструкції і оснащення її всім необхідним. Бажаємо удачі.

Всі необхідні матеріали, ви завжди зможете купити в мережі магазинів Рона. Широкий асортимент приємно вас здивує.

І за традицією відео