Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як зробити зимову вудку своїми руками

У багатьох рибалок, які тільки почали займатися зимовою риболовлею, виникає питання Як же ш самому зробити зимову вудку. Через своє незнання, якою повинні бути правильна зимова вудка, йдуть і купують в магазинах все готове. Якщо подивитися, загалом, то це непогане рішення, але в основному професійні зимові рибалки, вважають що зимову вудку необхідно зробити своїми руками. Навіть якщо ви сумніваєтеся в тому, чи вийде у вас зробити саме вудилище, то оснащувати вже точно потрібно самостійно.

Спершу, якщо у вас немає часу зробити вудилище самостійно, необхідно його купити. Для початку вам підійде самий звичайний варіант. Він являє собою рукоятку з твердого пінопласту, яка так само служить і мотовильцем, що б волосінь можна було намотати в невеликому достатку. Таке вудилище, можна купити в першому-ліпшому рибальському магазині. Та й коштують вони не дорого, з цього, що б почати освоювати зимову риболовлю, сміливо можете купити пару штук.

Як зробити зимову вудку своїми руками

При виборі вудилища, вам можуть попастися різні пластикові зимові вудки з котушками. Звичайно, скажете ви, я краще куплю таку зимову вудку і не буду морочитися. Але в зимових вудках з котушками є лише тільки один плюс. Якщо в місцях, де ви збираєтеся рибалити, глибини стартують від 5 метрів, тоді звичайно тут слід задуматися. Простота зберігання волосіні на котушці, запобігає її заплутування та й покращує маніпулювання довгою волосіні. Якщо ж ви збираєтеся рибалити на мілководді, то краще обійтися саморобної вудкою.

Так що, купувати чи ні, готову зимову вудку, вирішувати тільки вам, але якщо все ж вирішили зробити самостійно, необхідно знати наступне.

Зробити зимову вудку своїми руками не так складно. Для цього потрібно лише трохи часу і матеріал. Самі основні матеріали-це твердий пінопласт і Хлистик. З пінопластом я думаю ви розберетеся, ну а Хлистик можна взяти зі старою або запасний верхівки річної телескопічної вудки або м'яку вершину з фідерної снасті. Як правило, зимові дочки досить короткі, з цього поламана вершина з літньої снасті так само відмінно підійде.

Ще нам знадобитися клей, який не вступає в реакцію з пінопластом. Найкраще спочатку протестувати на дрібному шматочку. У гіршому випадку ми можемо все зіпсувати. Так само потрібно приготувати гострий ніж, великий цвях, (якщо є товсте шило, можна взяти його), пилку по металу, рашпілі (круглі або плоскі), Напилки і нульова наждачний папір.

В принципі, вся складність у виготовленні зимового вудильника зводитися до правильного вирізання ручки-мотовила.

І так, для основи мотовила вибираємо відповідний шматок твердого пінопласту. Розміри підбирайте під свою долоню. Круглим грубим рашпілем робимо облямівку по всьому периметру бруска. Потім, необхідно обробити більш дрібним. Після гострим ножем або пилкою по металу скругляем всі кути. Заокруглення формуємо плоским напилком або грубої наждачним папером. Логічне закінчення рукоятки необхідно завершити обробкою нульовий наждачним папером.

Вирізання рукоятки на зимову вудку

Якщо є бажання і фантазія, можна виготовити рукоятку в різній зручній формі.

Форми вирізання рукоятки для зимової вудки

Потім цвяхом або шилом необхідно в мотовили виконати отвір під Хлистик. Нагріваємо і проробляємо в мотовили отвір, що підходить під діаметр хлистика. Після, за допомогою клею скріплюємо Хлистик і мотовило.

Виготовлення зимової вудки своїми руками

Що б волосінь була зафіксована на вершинці хлистика часто використовують шматочок ізоляції від дроту, кембрік. В крайньому випадку, можна обійтися ізолентою. Досить просто притиснути декількома витками волосінь до вудилища. Але таким методом можна користуватися якщо не потрібно. Без кивка ловлять в декількох випадках: гнучка вершинка; ловлять на блешні або балансири велику хижу рибу; ловлять з поплавком або ж просто ловлять різко, добре клює рибу. Без кивка не обійтися якщо необхідно пограти мормишкой, немає поплавка і варто делікатний клювання. Сам кивок можна виготовити з багатьох пристосувань. Можна взяти дуже товсту волосінь або розпрямлену годинникову пружину і багато іншого.

Ну ось і все. Вудка у нас готова. З оснащенням тут кожен буде підбирати під себе, під місцевість лову під рибу і інтенсивність клювання. Ні хвоста ні луски.

І так, для будь-якої риболовлі, в будь-який час року, ви завжди можете знайти все саме необхідно в мережі магазинів Рона. Приходивши.