Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як доглядати за шпалерами

З паперових шпалер найважче видаляється бруд і плями. Багато в чому це обумовлено текстурою самого матеріалу. Пофарбована поверхня не має захисного шару, тому при впливі на неї миючими речовинами можуть виникнути проблеми іншого роду. До них відносяться: втрата і зміна колірної гами, вицвітання і багато іншого аж до утворення дірок. При великому бажанні можна переклеїти шпалери, в цьому немає великих проблем в даний час. Альтернативним способом є декорування. За допомогою різного роду аплікацій можна створити неповторний дизайн інтер'єру, а плями залишаться на своєму місці як невід'ємна його складова. Поверхня паперових шпалер можна захищати синтетичним лаком.

У випадку з вініловими шпалерами, їх можна спробувати врятувати, так як вони є миючими. Для початку слід взяти з запасників аналогічну обоїну і перевірити на ній чистячі хімічні речовини. Миються шпалери виготовлені з матеріалу, покритого тонким шаром ПВХ-плівки. Залежно від своїх структурних особливостей їх можна мити губкою, щіткою і миючими засобами.

Як доглядати за шпалерами

До текстильних шпалер застосовується тільки суха обробка. Вона включає в себе прибирання м'якою щіткою або пилососом. Невеликі плями видаляються вологою губкою або будь-яким іншим шматком м'якої тканини. Пам'ятайте, що вони не повинні бути мокрими, а тільки змоченими. Не рекомендується прикладати зусилля.

За рідкими шпалерами (наприклад, композиції з натуральних бавовняних і целюлозних волокон) необхідно доглядати за допомогою пилососа і сумішевої серветкою, бажано злегка вологою.

Стійкість шпалер під забарвлення до вологого прибирання ( вінілових, паперових, флізелінових, скловолокнистих) часто залежить від якості покритої фарби.

  • Шпалери, які були пофарбовані водоемульсійною фарбою, необхідно протирати за допомогою вологої серветки;
  • Пофарбовані за допомогою латексних, акрилових або водно-дисперсійних фарб дозволяється мити теплою водою з додаванням неабразивного універсального миючого засобу.

Пам'ятайте, органічні розчинники забороняються категорично, причому для будь-якого виду шпалер!