Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Як вибрати перфоратор для домашніх робіт?

Рано чи пізно, то збирається робити ремонт власними руками, стикається із завданням вибору перфоратора. Адже перфоратор це один з найпоширеніших електроінструментів. Він прекрасно підходить не тільки для буріння твердих матеріалів, таких як цегла, бетон, метал, але і більш м'яких – пластика, дерева та ін.Але найвагомішим фактором, через що він є необхідним інструментом-це звичайно функція довбання (з високою частотою він завдає ударів, тим самим розбиваючи або відбиваючи матеріал). Але для правильності вибору цього інструменту, необхідно трохи розібратися в цьому питанні.

який перфоратор вибрати для будинку

І так, які ж бувають Перфоратори для домашніх робіт?

Фактично, Перфоратори поділяють на професійні та побутові. Побутові умовно можна відрізнити по потужності (450-1000Вт), вагою від 2 до 4кг і силою удару від 2дж до 3,5 дж. Всі інші можна віднести до професійним.

Так само Перфоратори можна розділити по відмінності розташування двигуна. Найбільш поширеним в побутовому застосуванні вважається з горизонтальним розташуванням. Він найбільш компактний для роботи, але мінус полягає в тому, що в таких конструкціях підвищується ударне навантаження на двигун + погіршене охолодження. Ударний механізм, найчастіше, з використанням хитного підшипника.

різні первинні двигуни з типом двигуна

У професійних перфораторах зазвичай використовують вертикальне розташування двигуна. Тут ударне навантаження на двигун знижена і має краще охолодження, отже дозволяє більш інтенсивно використовувати перфоратор. В основному ударний механізм кривошипно-шатунний.

побутові та професійні Перфоратори

На прилавках магазинів, в основному, ви зустрінете Перфоратори, які мають 3 режими роботи: свердління з ударом, свердління, удар (відбійний молоток).Якщо ж ви зустрінете такий інструмент всього лише з однією функцією, його сміливо можна віднести до професійних, адже він зроблений спеціально під конкретний вид роботи і не має додаткових пристроїв, що значно підвищує надійність і довговічність.

Тип патрона. У сучасних перфораторах можна зустріти тільки два типи: SDS + і SDS max. Основний принцип таких патронів полягає в тому, що шліци патрона охоплюють Бури з пазами на кінці. Відмінність таких патронів полягає лише в тому, що під тип SDS + потрібно використовувати Бури з хвостиком 100мм, а SDS max – 18мм.

Запобіжна муфта. Її використовують для запобігання поломки інструменту, а так само для уникнення пошкоджень людині, яка використовує цей інструмент. Є два типи муфт: пружинно-кулачкові і фрикційні. Пружинно-кулачкові складаються з двох напівмуфт. На напівмуфтах є зуби, які притиснуті один до одного пружиною. При заклинюванні бура, опір перевищує силу пружини і зуби починають прослизати, при цьому видаючи характерний тріск. Фрикційні ж в свою чергу складаються з дисків, які притиснуті один до одного і які передають обертання. Коли бур заклинює, диски прослизають, від'єднуючи вал від патрона. По надійності вважається що фрикційні не так надійні як пружинно-кулачкові, але мінус – знос зубів.

Система анти вібрації. Існують два типи системи: активна і пасивна. Активні системи AVS як правило, встановлюються на потужні моделі. Вона являє собою противагу з пружиною, яка приймає на себе віддачу. Пасивна система, в свою чергу, являє собою набір різних гумових або прогумованих прокладок і ручок.

Ну ось ми і розглянули основні моменти, на які слід звертати увагу при виборі перфоратора. Через своїх технічних характеристик і області застосування, вони істотно будуть відрізнятися в ціні. Звичайно ж, вибір завжди залишається за вами, але перед покупкою слід гарненько подумати де ще ви його можете застосувати.

Хороший вибір електроінструменту завжди можна знайти в мережі магазинів Рона.

І на останок відео.