Як вибрати перфоратор для домашніх робіт?
Рано чи пізно, то збирається робити ремонт власними руками, стикається із завданням вибору перфоратора. Адже перфоратор це один з найпоширеніших електроінструментів. Він прекрасно підходить не тільки для буріння твердих матеріалів, таких як цегла, бетон, метал, але і більш м'яких – пластика, дерева та ін.Але найвагомішим фактором, через що він є необхідним інструментом-це звичайно функція довбання (з високою частотою він завдає ударів, тим самим розбиваючи або відбиваючи матеріал). Але для правильності вибору цього інструменту, необхідно трохи розібратися в цьому питанні.
І так, які ж бувають Перфоратори для домашніх робіт?
Фактично, Перфоратори поділяють на професійні та побутові. Побутові умовно можна відрізнити по потужності (450-1000Вт), вагою від 2 до 4кг і силою удару від 2дж до 3,5 дж. Всі інші можна віднести до професійним.
Так само Перфоратори можна розділити по відмінності розташування двигуна. Найбільш поширеним в побутовому застосуванні вважається з горизонтальним розташуванням. Він найбільш компактний для роботи, але мінус полягає в тому, що в таких конструкціях підвищується ударне навантаження на двигун + погіршене охолодження. Ударний механізм, найчастіше, з використанням хитного підшипника.
У професійних перфораторах зазвичай використовують вертикальне розташування двигуна. Тут ударне навантаження на двигун знижена і має краще охолодження, отже дозволяє більш інтенсивно використовувати перфоратор. В основному ударний механізм кривошипно-шатунний.
На прилавках магазинів, в основному, ви зустрінете Перфоратори, які мають 3 режими роботи: свердління з ударом, свердління, удар (відбійний молоток).Якщо ж ви зустрінете такий інструмент всього лише з однією функцією, його сміливо можна віднести до професійних, адже він зроблений спеціально під конкретний вид роботи і не має додаткових пристроїв, що значно підвищує надійність і довговічність.
Тип патрона. У сучасних перфораторах можна зустріти тільки два типи: SDS + і SDS max. Основний принцип таких патронів полягає в тому, що шліци патрона охоплюють Бури з пазами на кінці. Відмінність таких патронів полягає лише в тому, що під тип SDS + потрібно використовувати Бури з хвостиком 100мм, а SDS max – 18мм.
Запобіжна муфта. Її використовують для запобігання поломки інструменту, а так само для уникнення пошкоджень людині, яка використовує цей інструмент. Є два типи муфт: пружинно-кулачкові і фрикційні. Пружинно-кулачкові складаються з двох напівмуфт. На напівмуфтах є зуби, які притиснуті один до одного пружиною. При заклинюванні бура, опір перевищує силу пружини і зуби починають прослизати, при цьому видаючи характерний тріск. Фрикційні ж в свою чергу складаються з дисків, які притиснуті один до одного і які передають обертання. Коли бур заклинює, диски прослизають, від'єднуючи вал від патрона. По надійності вважається що фрикційні не так надійні як пружинно-кулачкові, але мінус – знос зубів.
Система анти вібрації. Існують два типи системи: активна і пасивна. Активні системи AVS як правило, встановлюються на потужні моделі. Вона являє собою противагу з пружиною, яка приймає на себе віддачу. Пасивна система, в свою чергу, являє собою набір різних гумових або прогумованих прокладок і ручок.
Ну ось ми і розглянули основні моменти, на які слід звертати увагу при виборі перфоратора. Через своїх технічних характеристик і області застосування, вони істотно будуть відрізнятися в ціні. Звичайно ж, вибір завжди залишається за вами, але перед покупкою слід гарненько подумати де ще ви його можете застосувати.
Хороший вибір електроінструменту завжди можна знайти в мережі магазинів Рона.
І на останок відео.