Як виконати облицювання плиткою
Вам знадобитися
- Зубчастий шпатель
- Шпатель
- Рівень
- Скроня
- Пензлик
- Розшивання для швів
- Лінійка
- Ручна пилка
- Циркулярна пилка
- Клеячи
- Кутова шліфувальна машина (болгарка)
- Дерев'яні колошки
- Пакет з сумішшю для затирання швів
- Суміш для затирання швів
- Щітка
Вибір облицювальної плитки визначається не тільки за естетичними критеріями (колір, вид, розміри), але і розташуванням стін, призначених для облицювання.
- Плитка, виготовлена з гіпсу, використовується лише для внутрішніх стін приміщення.
- Клінкерна і бетонна плитка, а також штучний камінь можуть використовуватися як у внутрішніх приміщеннях, так і на фасадах будівель.
Вибір матеріалу для затирання швів також залежить від розташування стіни. Для зовнішніх стін необхідно використовувати матеріал для затирання швів, яке запобігає проникненню вологи.
Вибір способу облицювання
Облицювання тонкої, легкої плиткою можна виконувати починаючи з верхньої частини стіни. Це дозволить використовувати під стелею лише цілі плитки.
Облицювання товстої, важкої плиткою слід виконувати, починаючи з нижньої частини стіни. Використовуйте клини для створення нижніх швів.
Ви можете розподілити плитку так, щоб уникнути її різання. Приміряйте плитки на повну висоту стіни і, переміщаючи їх, виберіть необхідну ширину швів.
РІЗАННЯ ПЛИТКИ
Клінкерна плитка ріжеться за допомогою кутової шліфмашини. Для різання бетонної плитки можна використовувати циркулярну пилу або також кутову шліфмашину. Гіпсова плитка ріжеться ручною пилкою.
Підготовка основи
Основа для облицювання повинна бути гладкою і чистою. Якщо стіни виконані з гіпсових блоків або листів гіпсокартону, необхідно зробити на них виїмки, щоб посилити зчеплення облицювальної плитки з основою.
Якщо облицювання на бетонних стінах здійснюється в спеку, рекомендується зволожити стіну для кращого зчеплення плитки з основою.
Перед облицюванням стін з бетонних блоків рекомендується перевірити якість поверхні і при необхідності зашпаклювати стіну нівелюючим матеріалом. Ви можете також заштукатурити стіну (гідроізоляція основи).
Необхідні виміри
Накресліть на поверхні стіни горизонтальні лінії, відстань між якими має відповідати висоті трьох рядів плитки з урахуванням ширини швів (1 -2 см).
Для облицювання невеликих ділянок стін досить використовувати рівень і лінійку. При облицюванні великих поверхонь використовуйте для розмітки ліній будівельний шнур.
Облицювання легкої плиткою починайте зверху, облицювання важкої плиткою слід виконувати знизу вгору.
Якщо на стіні знаходяться структурні елементи, які потребують особливого розташування облицювальної плитки (двері, вікна тощо), перед початком роботи накресліть робочий ескіз.
Слідкуйте за тим, щоб шви між плитками знаходилися на одному рівні з правого і з лівого боку від вікна або дверей.
Облицювання
За допомогою зубчастого шпателя нанесіть клей на основу. Використовуйте пастоподібний клей для будь-яких видів основи, крім бетону.
Розподіліть клей рівномірним шаром по поверхні в 3-4 ряди плиток (площа поверхні не повинна перевищувати 0,5 м2). Нерівності стіни можна компенсувати за рахунок збільшення шару клею, товщина якого, однак, не повинна перевищувати 10 мм.
Плитку потрібно класти розташовуючи один ряд під іншим. Для укладення рядів зі зміщенням, кожен другий ряд починайте плиткою, розрізаної навпіл. Щільно притискайте кожну плитку до стіни, злегка рухаючи її вгору-вниз, щоб домогтися кращого зчеплення з основою. У міру просування роботи креслите нові лінії. Працюючи таким чином, продовжуйте облицювання до нижнього краю стіни.
Регулярно перевіряйте рівність вертикальних швів за допомогою скроні і горизонтальних швів за допомогою рівня, враховуючи, що середній час висихання клею складає близько З0 хв.
Облицювання кутів починайте з кутових плиток.
У разі облицювання тонкою плиткою затирання швів необов'язкове. Досить під час облицювання загладжувати надлишки клею між плитками. Якщо ж ви плануєте використовувати затірку для швів, видаляйте надлишки клею між плитками в процесі роботи.
Облицювання важкої плиткою
Нанесіть спеціальну цементну суміш на поверхню основи, а потім на зворотну сторону плитки.
Почніть облицювання з нижнього краю стіни. Щільно притискайте плитки до стіни.
Вставляйте в зазори між плитками дерев'яні кілки довжиною приблизно 2 см, щоб запобігти сповзання плитки і домогтися рівних швів.
Через 24 години, необхідних для висихання цементної суміші, видаліть кілки і приступайте до затирання швів. Розмішайте мішок суміші для затирання швів в одному літрі води до отримання однорідної, досить густої маси.
Помістивши отриману суміш в пакет з обрізаним куточком, видавлюйте її так, щоб заповнити шви між плитками.
Якщо суміш потрапила на плитку, відразу ж протирайте її (використання трафарету збільшує ризик забруднення). Використовуючи розшивання і кельму, затирайте шви в міру їх наповнення сумішшю.
Обробивши приблизно З0 метрів, підрівняйте отриманий шов розшиванням або зворотною стороною щітки і видаліть надлишки суміші (приблизно через дві години після нанесення суміші для затирання швів стає дуже твердою і не піддається обробці).
Якщо ви хочете виконати облицювання в стилі «рустик», розгладьте шви злегка вологою щіткою.
Як створити унікальний візерунок
Щоб створити унікальний візерунок облицювання, спочатку викладіть плитками візерунок на великому аркуші, потім обведіть контур і перенесіть малюнок на стіну за допомогою копіювального паперу. Використовуючи одну і ту ж плитку, можна створювати абсолютно різні візерунки, змінюючи колір швів.
ПОРАДА
При наклеюванні плитки на гіпсокартонну панель використовуйте готові суміші. Для консультації звертайтеся до наших продавців.