Як виростити насіння перцю в домашніх умовах
У наш час багато хто все частіше і частіше відмовляються від привізних овочів і вважають за краще вирощувати самі. Насправді це заняття дуже захоплююче, але в той же час – відповідальне. Адже якщо про це не подбати завчасно, можна залишитися без запасів на зиму. Ми розглянемо приклад вирощування розсади і розберемо як виростити насіння перцю в домашніх умовах. Адже з усіх основних овочів його найбільш легше "підняти". Варто відзначити що у нього довгий період вегетації а значить ви не сильно ризикуєте його перетримати в горщиках. Він найменш вибагливий і найвитриваліший до умов вирощування. І так почнемо.
Готуємо насіння перцю на розсаду
Перед тим як виростити насіння перцю в домашніх умовах, для початку необхідно ретельно переглянути і передбрати заготовлені зерна насіння. Якщо будуть пошкоджені, їх необхідно вилучити. Після цього їх слід обробити, так би мовити продезінфікувати, що б видалити ризик зараження грибними інфекціями. Це робиться різними способами. Один з найпоширеніших – це замочування протягом півгодини в розчині марганцю (марганцівки). Не забудьте в кінці добре промити в чистій воді. Потім, потрібно розмістити насіння між двома вологими шарами марлі, або інший «дишашей» тканиною, для того, що б зберегти вологу. У періоді від однієї до двох тижнів слід придивлятися, що б не пропустити проростання.
Вибір грунту для розсади
До вибору субстрату для вирощування розсади необхідно підходити з крайньою обережністю, що б шанси зазнати невдачі звести до нуля. Недосвідчені дачники-садівники на перший раз можуть купити в будь-якому спеціалізованому магазині спеціальну суміш. Найпоширеніша - »Біогрунт". В цьому випадку ви зведете до мінімуму захворювання коренів. Ті, хто займаються цим не перший рік, вже вивели для себе особистий рецепт приготування суміші і роблять це вручну. Основні інгредієнти-перегній, дернова земля або дерен, торф та інші. До них слід додати дренаж, що б під час поливу вода не застоювалася і коріння не гнилі. - пляжний пісок, деревна зола, дрібний керамзит і багато іншого. Так як у всіх, навіть в домашніх лотках, умови для вирощування розсади різні, відповідно і пропорції так само будуть відрізнятися.
Посів насіння перцю
Лоток, перед посівом, бажано обробити розчином марганцівки. Після, ми заповнюємо його приготованим субстратом і не сильно ущільнюємо, так що б від країв посудини до грунту було близько двох сантиметрів. Потім, розкладаємо пророслі насіння на відстані 1,5 – 2 см один від одного, так ми уникнемо витягування перцю. В кінці ми знову засипаємо грунтом, висотою 1-1,5 см і знову ущільнюємо. Поливати необхідно з особливою обережністю, що б насіння не вимило на верх грунту. Незабудьте підписати кожен лоток.
До появи перших паростків, необхідно накрити лоток плівкою, пакетом або ж склом. Потім їх виставляють на підвіконня. Не слід забувати-перець любить стабільну температуру +20 - +25 градусів, причому пекучі сонячні промені не повинні на нього потрапляти. Так само, вберігайте розсаду від протягів.
Пікірування розсади перцю
По закінченню 3-4 тижнів слід починати пікірування. Це можна спостерігати, коли розсада перцю досягає першої пари «справжніх» листя. Для цього потрібно пересадити саджанці в окремі горщики таким чином, що б корінці не загиналися. Потім-рясно поливаєте.
Розсаду перцю слід поступово зміцнювати, так би мовити «загартовувати», що б вона була стійкою до зовнішніх факторів і температурі. Її починають виставляти на вулицю і з кожним разом збільшують час перебування.
Висадка розсади в грунт
Лунки слід робити на невеликій відстані один від одного 40 – 50 см.Перед висадкою грунт перекопують на глибині багнета лопати і додають торф або перегній. За бажанням і за станом грунту, можна додати трохи мінерального добрива. Засипати саджанець потрібно так, що б основна частина коренів була в землі. Закінчити висадку слід рясним поливанням лунки (приблизно третина відра) і в разі потреби підв'язати. Не варто забувати про холодні ночі. Коли температура опускається до +13 – +14 перець слід вкривати щільним матеріалом.