Каталог товарів
UA
RU
Консультація за телефоном

Опалення приватного будинку своїми руками

Опалення приватного будинку своїми руками, це складна, але цілком здійсненне завдання. Причина, через яку, господарі приходять до такого рішення, може критися не тільки у високій вартості виконання робіт різними організаціями, а й банальною звичкою все робити самостійно. Але не залежно від того, який мотив вас привів до цього, для успішного виконання завдання, необхідно розібратися і знати, як же ш все-таки воно працює.

Будь-яке водяне опалення приватного будинку, в цілому, має складатися з наступних конструктивних елементів: нагрівальний котел, розширювальний бак, радіаторів опалення, регулюючої арматури, і звичайно ж самого трубопроводу.

Слід зауважити, що тут немає жодного слова про циркуляційний насос. Справа в тому, що для деяких варіантів опалення, не дивлячись на те, чи своїми руками воно виконано, такий насос не потрібен. У цьому варіанті необхідні інші вимоги, про які ми поговоримо трохи нижче. З цього, першочерговим завданням буде вибір потужності нагрівального котла і необхідно вирішити, якою буде схема опалення.

Який котел використовувати при опаленні приватного будинку?

Правильний вибір котла, це завдання досить складна і при її вирішенні, необхідно враховувати безліч різних факторів.

1.З самого початку потрібно визначитися з вибором палива. У сучасному світі існує безліч різних енергоносіїв, але орієнтуватися потрібно на доступні і дешеві. Найпоширенішим зараз вважається магістральний газ, але за альтернативу можна розглянути наступні варіанти:

  • тверді види палива (вугілля, торф, дрова, палети та ін.)
  • рідкий (соляра)
  • електричну, або іншу енергію. Але слід враховувати і вартість додаткових розтрат, які можуть Вас чекати у виборі таких альтернатив.

2. Яким чином буде використовуватися котел. Він може служити не тільки як елемент системи опалення, але і ще бути джерелом гарячої води. У слідстві можна зробити вибір в сторону одноконтурного або двоконтурного котла.

3. Необхідно чітко розуміти, яку площу ви будете опалювати. При такому розрахунку, необхідно враховувати, практично всі: Кількість поверхів, матеріал, з якого виготовлений будинок, товщину стін, який утеплювач, періодичність роботи котла, яка буде можливість у нього функціонувати в автоматичному режимі, габарити, місце знаходження, яка буде вентиляція і навіть, яке географічне розташування має Ваш будинок. І це не далеко повний список, всіх існуючих характеристик, на які необхідно звертати увагу, перш ніж монтувати систему опалення власними руками.

Вибір схем опалення

Схема опалення може бути виконана за різними схемами. При цьому для кожного конкретного випадку може бути застосований свій, найбільш підходящий варіант. Вибираючи його, необхідно врахувати особливості, властиві різним системам опалення.

1.Системи опалення бувають з примусовою циркуляцією і природною (гравітаційної). Особливістю останньої, є прекрасна можливість обігрівати будинок, не використовуючи при цьому додаткове обладнання, такого як циркуляційний насос, а дає можливість працювати елементам всієї систем опалення за допомогою атмосферного тиску.

Опалення приватного будинку своїми руками

Такий варіант веде за собою зменшення витрат під час створення опалення у Вас вдома, але для цього необхідно дотримуватися деяких вимог.

  • Нагрівальний котел повинен знаходитися нижче рівня радіаторів, а рсшірітельний бачок – навпаки, вище.
  • Всі трубопроводи повинні мати нахил, який буде створювати самоплив носія тепла в сторону радіаторів під час руху гарячої води і в сторону котла, при обратке.
  • Має бути виключено утворення протитоку. Це досягається шляхом кріплення трубопроводу.
  • Труби для подачі гарячої води, повинні мати мати перетин більше, ніж труби для обратки.

У свою чергу, система опалення з примусовою циркуляцією вважається більш універсальною і під час її створення не потрібно дотримуватися такої кількості вимог.

Опалення приватного будинку своїми руками

2.Монтаж опалення може бути виконаний двома способами: однотрубним і двохтрубним. Особливості цих схем можна подивитися на фото.

Опалення приватного будинку своїми руками

При однотрубному способі вода проходить через радіатори один за іншим і потім повертається в опалювальний котел. При двохтрубної ж ш вода в радіатори надходить окремо з магістралі і потім, туди ж і виходить.

Підключення радіатора опалення

Використовуваний радіатор грає дуже велику роль в цілій ланцюжку, яка забезпечує нормальний Обігрів вашого будинку. Існує безліч різних форм і конструкцій таких виробів, домагаючись від них найбільш високої тепловіддачі, але основну роль, при обігріві будинку грають інші фактори:

  1. Кількість секція радіатора. Уже склалося таке не гласне правило, що найоптимальнішим варіантом вважається одна секція на 3 квадратних метра опалювального приміщення, при цьому температура теплоносія повинна становити сімдесят градусів.
  2. Яким способом підключений радіатор до самої системи опалення. Давайте нижче, на малюнку, розглянемо на скільки відрізняється ефективність обігріву при різних способах підключення.
  3. В якому місці і як здійснюється установка радіатора.

Опалення приватного будинку своїми руками

Опалення приватного будинку своїми руками

З цього, якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, ми рекомендуємо звернутися до професіоналів, адже опалення це не на кілька днів, місяців і навіть років, а заміна або перероблення, спричинить за собою зайві витрати. Так само ви завжди зможете придбати чудові котли різних фірм і радіатори в мережі магазинів Рона.

Ну і за традицією відео про те, як правильно вибрати котел для Загороднього будинку.