Каталог товарів
UA
RU
Ціни та наявність уточнюйте

Пересадка кімнатних квітів

Для того, що б рослини добре росли і радували Вас, за ними потрібно постійно доглядати. Звичайно, кожна квітка, в залежності від виду, вимагає своєї певної уваги. Один з найважливіших пунктів по залицяння за кімнатними рослинами, є їх пересадка.

Навіщо ж ш потрібна така процедура? Кімнатні квіти живуть і розвиваються в тому горщику, в якому ви його посадили. Згодом, коріння збільшуються, і їм потрібен додатковий простір. Та й грунт втрачає свої корисні властивості, так як постійно віддає все для нормальної життєдіяльності рослини. Його можна як повністю замінити, так і частково. Визначити час, коли вже необхідно починати пересаджувати можна по коріння, які починають вилазити з дренажних отворів в горщику, як би кажучи Вам що їм вже тісно. Але це є не єдиною причиною, по якій слід робити це не хитре, але дуже важливий захід. До найпоширеніших можна віднести: загнивання коренів, неприємний запах землі, Заміна горщика і звичайно ж пересадка імпортного рослини, купленого в торф'яному горщику. Якщо не застосувати такі заходи вчасно, квітка може загинути.

Пересадка квітів в домашніх умовах

Що б уникнути великого стресу і рослина більш краще перенесло заміну свого звичного проживання, необхідно пересаджувати перед початком активної вегетації. З цього одним з найбільш підходящих періодів є кінець спокою. Для кожного виду є рекомендації, розроблені фахівцями, які чітко вказують конкретні терміни і періодичність необхідних пересадок.

Звичайно, таким рослинам, які швидко ростуть або квітам молодого віку необхідна пересадка раз на рік. Більш дорослим - протягом двох-трьох років. В основному найкращим часом для пересадки вважається весна. Її відразу поєднують з розмноженням і обрізанням, коли млинцеві пагони вкорочують а слабкі або сильно загущені і зовсім видаляють. Це дає стимул росту бічним відгалуженням, що в свою чергу покращує крону, рослина швидше відновлюється і спостерігається рясне цвітіння.

Не рідко пересадку рослин практикують ранньою осінню, коли дні ще теплі. Не варто затягувати, адже чим далі, тим рослина болючіше буде переносити наслідки пересаджування і обрізання.

Багато квітникарі практикують пересаджування кімнатних рослин, посилаючись на місячний календар. Вважається що фази місяця і і знаки Зодіаку мають безпосередній вплив на подальший розвиток рослини.

Перш ніж пересаджувати, необхідно все підготувати. Слід купити грунт, для кожного виду квітів він різний, запастися дренажем (грубозернистий пісок, галька, керамзит та ін.) ну і звичайно купити відповідні горщики. Тут вже дивіться за розміром коренів вашого улюбленця. Грунт необхідно дезінфікувати, а горщики ретельно миють. За день до пересадки, квітка необхідно обов'язково полити. Після цього приступають безпосередньо до пересадки. Цю процедуру можна проводити двома способами – пересадкою і перевалкою. Різниця між ними полягає в тому, що в другому випадку не порушується земляний кому. Її застосовують в основному, коли рослини страждають від земляної грудки. Але не рідко зустрічаються і випадки, коли рослини швидко розвиваються або ж просто коли вони негативно реагують на пошкодження коренів. Основна ідея полягає в тому, що основний кому грунту, в якому знаходяться коріння, не руйнують, а просто переносять його в горщик по більше, при цьому підсипаючи, до потрібно рівня свіжого грунту. Якщо виконати це пізньої осені або взимку, шкода для рослини буде мінімальний.

Ваші дії при пересадки кімнатних рослин. Для початку необхідно акуратно витягнути квітка зі старого горщика. Якщо він не великих розмірів, то його перевертають на розкриту долонь, таким чином, що б стебла рослини були між пальцями. Потім злегка постукують по денця гірка, що сприяє більш легкому витягування його від туди, і він з повним грудкою землі виявиться у вас на долоні. Коріння з землею необхідно помістити в пакет. Це запобіжить висиханню грунту. Далі необхідно викласти дренаж і помити горщик. Укладаємо назад дренаж і присипаємо Новою Землею. Дістаємо наш квітка з земляною грудкою. Знімаємо верхній шар грунту до видимості коренів і акуратно укладаємо назад в горщик. Вільний простір засипаємо грунтом і злегка притрамбовуємо. В кінці можна полити квітка, і на цьому пересадка закінчена.

Як пересадити квіти в домашніх умовах

Сама пересадка це не хитра справа, але якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, або ви просто не хочете морочитися, можна просто звернутися до професіоналів. Таку послугу надає мережа магазинів "Рона" в м.Суми. Тут вам допоможуть не тільки правильно пересадити квітку але і розкажуть що далі необхідно робити і як правильно доглядати.