Чому блимає лампочка
І так, ви помітили що блимає лампочка. Для початку давайте розберемося, які існують лампочки і визначимося яка саме у вас встановлена. За всю свою історію людство винайшло безліч видів лам, але лише не багато використовуються в побуті. До них відносяться: Галогенні лампи, ртутні газорозрядні, газорозрядні, світлодіодні, звичайні лампи розжарювання і люмінесцентні лампи. Звичайно ж, всі вони різні і відрізняються між собою як принципом роботи, так і інтенсивністю і кольором світіння. До чимало важливих відмінностей ще можна віднести експлуатаційні характеристики, енергозберігаючі показники і безпеку.
Через те, що всі перераховані вище лампочки мають різну конструкцію, розрізняються і їх поломки. Давайте трохи розглянемо принцип роботи, що б повністю розібратися в причинах моргання. Лампа Ілліча (звичайна лампочка) починає випромінювати світло в слідстві проходженні електричного струму через вольфрамову нитку. Енергозберігаюча лампочка ж горить через тліючого розряду між двома електродами. Він виникає в лампі, яка заповнена інертним газом і парами ртуті. В кінцевому результаті виходить ультрафіолетовий спектр випромінювання. Проходячи через стінки лампи, які покриті спеціальною речовиною (люмінофором), він випромінює світло, видимий людському оку.
Люмінісцентна або енергозберігаюча має трохи менше робоча напруга ніж напруга для запалювання лампи. Це означає, що для підтримки світіння необхідно менше енергії, ніж при первинному її включенні. Природно, лампа може працювати і на підвищеній напрузі, то тоді енергозберігаючий ефект втрачає весь сенс.
І так, з яких же ш причин лампочки можуть моргати при включеному світлі?
Перше що може бути причиною це знижена напруга мережі. При цьому рівень напруги не дозволяє пускорегулюючої апаратурі запустити люмінесцентну лампочку. При цьому необхідно заміряти напругу в розетці. Якщо у вас рівень відхиляється в межах 5%, а це десь 209-231в, то слід написати заяву в енергокомпанію, адже є певні прописані стандарти про якість електроенергії і допустимі відхилення і коли показники не входять в потрібні рамки, апаратура часто виходить з ладу. Для простоти розуміння, при відхиленні норм на 5%, звичайна лампа розжарювання служить вам на 20% менше.
Несправність схеми запуску люмінісцентної лампочки може бути іншим варіантом. У разі енергозберігаючої лампочки освітлювальний прилад ніякому ремонту не підлягає.
І третім, найнебезпечнішим може бути перепади напруги в мережі. Це дуже негативно впливає на включені в мережу електроприлади, аж до її поломки.
Якщо лампочка блимає протягом 10-20 секунд після її включення, то тут, швидше за все проблема в стартері і його заміна повинна усунути причину.
Найпоширеніший питання виникає при миготінні енергозберігаючої лампочки з вимкненим вимикачем. Тут відповідь може критися в вимикачі з підсвічуванням. Лампочка намагається запуститися від цього маленького кількості енергії, але його, природно не вистачає і вона гасне. Усунути цю проблему допоможе Заміна вимикача. Зараз в більшості випадків, на коробці виробник відразу вказує, чи допускається використання даної лампочки з вимикачем з підсвічуванням.
У будь-якому випадку, якщо ви помітили щось не зрозуміле при роботі з електрикою, радимо відразу звернутися до фахівців. Якщо це стосується лампочок можна просто їх замінити. До речі, нові лампочки в широкому асортименті ви завжди зможете знайти в мережі магазинів Рона.
І на завершення як завжди відео " як вибрати енергозберігаючу лампочку»