Підготовка дітей до школи
Надходження дитини в перший клас-це дуже відповідальний момент не тільки в його житті, але і в житті батьків. В душі вони дуже переживає за своє чадо, адже це новий і складний етап. Вони турбуються про те, чи добре їх малюк підготовлений, скільки з ним потрібно займатися і що він повинен обов'язково вміти до 6-7 років. У чому ж полягає правильна підготовка до школи? Як визначити, чи готова ваша дитина до школи і чи вистачить у нього багажу знань для навчання в першому класі? Які бувають програми підготовки дітей до школи?
Коли ж починати підготовку дітей до школи? Основну масу батьків умовно можна поділити на дві групи. Перша починає готувати до школи мало не з самого раннього віку, інші ж схиляються до того, що необхідну підготовку слід починати за рік до початку навчання. Але ні ті ні інші не праві. Відповідь криється на поверхні. Дітей не потрібно якось спеціально готувати, адже інтелектуальний розвиток на такому етапі це не найважливіше. Важливіше тут-це пізнавання світу. Якщо батьки досить приділяють своєму малюкові часу, він і без всяких програм навчиться найнеобхіднішому. Дитячий мозок як губка, яка дуже швидко вбирає в себе всю інформацію. З цього, необхідно просто ділитися з дитиною всіма тими знаннями, якими володієте ви, дорогі батьки.
Що ж стосується тих випадків, коли батьки хочуть віддати свого нащадка в більш престижну школу або гімназію, де рівень, навіть при вступі, значно вище, необхідно задуматися про додаткові заняття. Але пам'ятайте, що» перегинати палицю " теж не варто і займатися, бажано, за спеціальними програмами, рекомендованими навчальними закладами.
Найважливішим знанням, яким, в обов'язковому порядку, повинен володіти дошкільник – це знати своє ім'я, прізвище та по батькові. Так само необхідно знати ці "реквізити" найближчих родичів (мами, тата, брата, сестри, дідуся, бабусі...). Навчити цьому дитину - не складно. Досить іноді говорити це йому, а через деякий час питати. Для успішного вступу в перший клас, дитина в свої 6-7 років повинен знати пори року, дні тижня, к-тво місяців в році. Перевірити це не складно. Просто задавайте дитині навідні запитання: в який день ми ходили до бабусі?; в якому місяці ми святкуємо твій день народження?; коли на вулиці йде сніг, а коли дуже жарко? Та ін.
У підготовку дітей до школи, так само входить завдання навчити дитину читати. Не страшно, якщо він, відкривши сторінку якоїсь книги, не зможе прочитати швидко кілька слів або пропозицій. Для вступу в перший клас хорошим рівнем буде вважатися просто читання, нехай навіть повільне або по складах. З умінням писати – абсолютно така ж ситуація. Достатньо лише того, що малюк зможе написати буквально кілька слів.
Не мало важливим, що повинен вміти ваша дитина – це об'єднувати якісь предмети по ряду характеристик, так би мовити логічне мислення. Наприклад: що їздить по дорогах; Знайди зайве слів і ін.
Важливий момент в програмі підготовки малюка-вміння складати, фантазувати і викладати потім свої думки. Коли дитина зможе описати картинку або розповісти щось своїми словами, що він недавно бачив або чув, це дуже добре.
При вступі в своє шкільне життя, малюк повинен мати соціальну і психологічну підготовку. Він повинен мати уявлення про добро і зло, де хороші вчинки а де погані, як вести себе з дорослими а як з ровесниками. Батьки повинні розповісти в загальному що буде чекати їх дитини в школі: що таке урок, зміна, підручники, домашнє завдання та інше. Тому про покупки Ви повинні подумати заздалегідь. Не важливо, дешеві ви купите канцтовари або дорогі, головне що б ваша дитина користувався ними із задоволенням.
До речі, хороші і недорогі канцтовари, ви завжди зможете знайти в наших магазинах «Рона» або купити в інтернет-магазині.