Зробити самому або купити ящик для зимової риболовлі?
У кожної людини є своє улюблене пору року і кожне з них по-своєму прекрасно. Риболовля одне з найприємніших і універсальних занять. На неї можна ходити в будь-який час. Деяким подобається Осіння, деяким літня, а деякі вважають за краще ловити виключно після нересту. Але хочеться відзначити зимову риболовлю. Це невимовне відчуття, коли на вулиці – 10 а у тебе адреналін в крові від того, що хтось клює. Для зимової риболовлі, звичайно, необхідне спеціальне оснащення, основне з яких це зимова вудка, бур або льодоруб, і звичайно ж ящик. Багато хто задається питанням: зробити самому або все ж не морочитися і піти купити ящик для зимової риболовлі. Давайте ж трошки розберемося з цим питанням.
Вибір ящика для зимової риболовлі справа дуже не проста. У наш час, виробники рибальських снастей пропонують найширший вибір і підібрати для себе певну модель, що б підходила під всі ваші вимоги дуже не просто. З цього, якщо ви думаєте що піти і купити ящик для зимової риболовлі легко, то це помилка. Давайте зупинимося на основних пунктах.
Звичайно, найперше, на що всі звертають увагу – розмір. Адже у кожного є свій рибальський арсенал, який необхідно туди вмістити, починаючи від вудки, блешень, мармишек і закінчуючи ножами для бура і пакетиком з бутербродами. Після того, як ви зупинилися на певному розмірі, подумайте, якого він буде типу. Адже для кожного типу лову, в ідеалі, необхідно купити ящик для зимової риболовлі окремо, будь то поплавочная ловля, ловля на живця або на блешню. Поплавочнику в ідеалі підійде не високий, широкий ящик. У свою ж чергу, рибалкам на блешні або живця – необхідно розглядати варіанти легкого і високого ящика для зимової риболовлі. Це пояснюється тим, що в процесі риболовлі на хижака рибалки раз у раз що встають, переходять на іншу лунку. Звичайно ж, при цьому виді лову снастей на багато менше, ніж при поплавковою або на мармушку. Багато рибалок вибирають один оптимальний варіант, середньої висоти і ширини, для всіх типів лову.
Давайте розглянемо різновиди матеріалу, з якого виготовляються ящики для зимової риболовлі. Найпоширеніші це метал і пластмаса. У кожного з них є свої переваги і недоліки. Металеві ящики більш довговічні і надійні, не бояться ударів і витримують великі навантаження, але вони і дорожче пластмасових, важче їх і при сильних морозах до них може приставати мокра шкіра. Пластмасові ящики для зимової риболовлі, в свою чергу, відрізняються вагою, який на багато легше металу, вони дешевше, мають різноманітні форми і кольори. Істотним недоліком у них є те, що при сильному морозі і зниженій температурі будь-який, навіть незначний, удар може розбити ящик.
При виборі ящика для зимової риболовлі, не залишайте без уваги сидіння, адже на ньому, найчастіше, рибалка проводить багато часу. Воно повинно бути утеплено і не жорстким. У більшості випадків виробник враховує цей факт, але бувають і винятки. Так само рибалки модернізують його під себе: додають паралон, пінопласт або трохи монтажної піни.
Внутрішнє розміщення ящика для зимової риболовлі, так само немало важливо. Адже добре коли у Вас все снасті лежать в окремих відсіках розкладені по своїх місцях і не сплутуються один з одним. Великим плюсом буде зовнішній відсік для риби, що б кожен раз, при затриманні улову, не вставати. Деякі сучасні ящики мають удосконалення, такі як прикріплюють полози до основи, для комфортного транспортування ящика, або ж спеціальна сумка для риби, яка легко відмивається від риб'ячого слизу і луски. Так само вона запобіжить в'їдання неприємного запаху в ящик.
Щороку виробники рибальських снастей і комплектуючих випускають нові моделі зимовий рибальських ящиків. При виборі та покупці ви обов'язково поцікавтеся про них у продавців.
Бувають такі ситуації, коли з представленого асортименту, нічого не прийшло до душі, або просто хочеться зробити ящик для зимової риболовлі самостійно. У таких ситуаціях потрібно прочитати трохи літератури і переглянути відео. Найчастіше саморобні ящики робляться з фанери і оббиваються залізом з утепленням пінопластом або паралоном. А взагалі це справа смаку, на любителя. Для ознайомлення рекомендуємо Вам переглянути цей відеоролик.