Поради по монтажу гіпсокартону
Варіантів обробки стелі гіпсокартоном існує безліч. Це може бути і зовсім проста конструкція, виконана в одній площині, і складні багаторівневі споруди з підсвічуванням. Розглянемо, як монтувати стелю з гіпсокартону в тому випадку, якщо всю роботу планується виконати своїми силами. Новачкам, звичайно, варто починати з більш простих варіантів обробки, а освоївши ази, можна братися і за виконання складних проектів.
Стеля, обшитий листами гіпсокартону, має безліч переваг. Поверхня виходить рівною і гладкою, не потрібно витрачати масу часу на проведення штукатурних робіт, щоб усунути нерівності і тріщини. Така стеля дозволяє вдало приховати різні комунікації-проводку, повітроводи та ін.
Монтаж листів гіпсокартону на стелю за допомогою гіпсокартонних листів можна втілити в життя найрізноманітніші варіанти дизайну. Крім того, практично кожен домашній майстер, який вміє поводитися з перфоратором і шуруповертом, зможе здійснити монтаж стелі з гіпсокартону своїми руками.
Інструменти та матеріали
Отже, щоб здійснити монтаж з гіпсокартону стель, потрібно підготувати певний набір інструментів і матеріалів.
Для роботи знадобиться:
Профіль UD, який іноді називають стартовим профілем або периметром. Цей профіль буде кріпитися в тих місцях, де стеля стикається зі стінами.
Профіль CD (напрямні, основний профіль). Кріпиться по довжині підшиваються листів, як правило, крок розташування профілю 40 см.
Кріплення для CD профілю (Підвіска, дистанцери) – спеціальні деталі для кріплення основного профілю. Застосовується в тих випадках, коли планується провести монтаж стель так, щоб нове покриття було опущено щодо плити перекриття максимум до 12 см.якщо потрібно опустити стелю нижче, використовуються особливі пружинні підвіси, за допомогою яких можна зробити стелі нижче навіть на метр.
Порада! Підвіси продають в розгорнутому вигляді, під час монтажу їх згинають так, щоб вони придбали П-подібну форму. Після закріплення профілів, вільні кінці підвісів слід відігнути або відрізати.
Зрозуміло, монтаж гіпсокартонних стель не можна зробити без використання анкерів. Для кріплення стартового профілю і підвісу до перекриття використовують дюбель-цвяхи або шурупи, а направляючий профіль кріпиться до підвісу за допомогою саморізів.
Порада! При кріпленні стартового профілю крок розташування анкерів повинен бути близько 50 см, підвіски для кріплення CD профілю встановлюють з кроком 1 метр.
Зрозуміло, потрібні будуть і самі листи гіпсокартону. Цей матеріал випускається у великому асортименті. Як правило, рекомендується вибирати листи товщиною від 9,5 або 12,5 мм.
У деяких випадках, рекомендується використовувати вологостійкий гіпсокартон. Цей варіант підійде для обробки кухні або ванної кімнати. Однак навіть вологостійкий матеріал не врятує від» потопу " зверху.
Якщо сусіди мають звичай забувати закривати кран, то слід вибрати інший варіант обробки. Так як після протікання води єдиним варіантом буде демонтаж стелі і повна переробка ремонту. Необхідну кількість матеріалів можна визначити, ознайомившись з матеріалами статті Розрахунок стелі з гіпсокартону: чого і скільки купувати.
Технологія монтажу
Решетування для кріплення гіпсокартону
Розглянемо, як здійснюється монтаж стель з гіпсокартону своїми руками поетапно. Який би дизайн стелі не був задуманий, на першому етапі монтується проста однорівнева конструкція — каркас для стелі з гіпсокартону, а потім на її основі можна виконати більш складну обробку.
Розмітка
Щоб виконати монтаж стель гіпсокартонних, необхідно виконати розмітку. Спочатку потрібно відбити рівень по всіх стінах приміщення. Найзручніше, відміряти рівень на рівні очей, а потім від наміченої лінії відміряти відстань до місця розташування периметра. Відміряти лінії рівня необхідно за допомогою нівеліра – гідравлічного або лазерного. Дуже важливо правильно розмітити місце розташування стартового рівня, так як від цього залежить рівність виконаного стелі.
Збірка каркаса
Починається монтаж гіпсокартонної стелі з кріплення стартового профілю. Його зміцнюють строго по наміченої лінії за допомогою дюбель-цвяхів. Далі слід визначити, де буде розташовуватися профіль CD. Для цього повинна бути готова схема монтажу, оскільки важливо, щоб стики листів гіпсокартону (по довжині) розташовувалися на профілі. Крок розташування профілів - 40 см.за наміченими лініях до стельового перекриття кріплять дистанцери, їх потрібно розташовувати в шаховому порядку і з кроком близько метра. Тепер можна кріпити самі профілі, при цьому важливо, щоб вони розташовувалися строго паралельно лінії рівня.
Порада! Для того щоб було легше працювати, слід натягнути через кімнату нитки від периметра до периметра.
Профіль кріпляться до підвісів, а в стартовий профіль напрямні просто вставляються. На стиках профілю CD (при необхідності виконати нарощування по довжині) використовується спеціальний з'єднувач, який приєднується до обох частин профілю саморізами. Після того, як всі конструкції будуть зібрані, слід ще раз перевірити горизонтальність конструкції, а потім, якщо це заплановано, провести всі комунікації і встановити кріплення для додаткових елементів, наприклад, люстри.
Підшивка листів
Підшивка гіпсокартонних листів коли збирають стелі з гіпсокартону – монтаж зручніше вести з напарником, але при необхідності можна впоратися і одному. В цьому випадку, необхідно підготувати підпори, виконані з бруса у вигляді букви Т, вони будуть використовуватися для утримання листа, поки він ще не закріплений до підвісу. Ось основні правила, за якими проходить процес монтажу листів на каркас: листи не можна підшивати впритул до стіни, потрібно залишити зазор в 2-3 мм.листи кріпляться в шаховому порядку, щоб стики не збігалися. Для цього в першому ряду зміцнюється цілий лист, а в другому – половина листа. Для кріплення використовуються саморізи, крок розташування кріпильних деталей - 20 см.саморіз потрібно закрутити так, щоб його капелюшок виявилася врівень з поверхнею листа. Для цього зручно використовувати шуруповерт з фіксованою глибиною вкручування.
Оздоблювальні роботи
Готовий гіпсокартонна стеля після того, як буде завершено монтаж — стеля з гіпсокартону потрібно буде обробити. Оздоблювальні роботи полягають закладенні швів (для цього використовуються спеціальні суміші) і в шпаклівці всієї поверхні стелі (Див.як шпаклювати стелю з гіпсокартону своїми руками). Для закладення швів рекомендується додатково використовувати стрічку зі скловолокна, яка накладається на шов, а поверх неї наноситься шпаклювальний склад. Після висихання шпаклівки стелі можна буде пофарбувати або обробити будь-яким іншим способом.
Чому з'являються тріщини в стелях з гіпсокартону?
Часто, для вирівнювання стін і стель, використовують гіпсокартон. Стеля при цьому, частіше готують під фарбування. У більшості, після фарбування, з'являються тріщини. Чому це відбувається? Технологія у всіх однакова. Виникає думка, що майстри недбайливі.
Причин кілька. Кілька і технологічних листів, рекомендованих виробником гіпсокартону, але чомусь все роблять однаково, але не так, як рекомендує фірма виробник. Люблять у нас все покращувати, особливо зміцнювати.
Найпоширеніші порушення технології виготовлення підвісних стель з гіпсокартону.
1. Так як роблять все, немає ні в одному технологічному аркуші, так вішають фанеру. Якщо ви боїтеся, що міцність каркаса недостатня, мало підвісів на метр — все-одно зробіть так, як велить фірма «Кнауф». Різко стеля не завалиться. А при вазі квадратного метра, близько 20 кг. — ніхто не постраждає, крім фірми, якій ви пред'явите претензії. Повірте, німці розуміють, то що пишуть в інструкції, це результат досліджень і випробувань.
2. Пдвесной стеля з гіпсокартону — підвісна, але не опорно-підвісна.
Направляючі профілі служать, для удрбства монтажу каркаса, але не для кріплення листів ГКЛ. Кріплячи до напрямних, ви пов'язуєте стелю зі стіною. Який же після цього він підвісний? Для кріплення країв листів, передбачені додаткові стельові профілі (див.технологічні листи «Кнауф» стеля П-113).
Листи не повинні впиратися в стіну. Тому, після закладення стиків, необхідно розшити щілину ножівкою і закрити силіконовим герметиком або закрити плінтусом згодом.
3. Каркас підвісної стелі, по можливості, краще зробити симетричним, для рівномірного розподілу ваги і мінімізації напруг. При цьому обов'язково дотримуватися розбіг стиків. Звичайно, це трудомістко і не економно, по витраті матеріалів, але скупий платить двічі.
4. Багаторівневі стелі з гіпсокартону, вішаються один на інший, але не робиться незалежна підвіска. Якщо кожен рівень буде підвішений до стелі і впертий в стіну, то рухатися від вібрацій будинку і температурних розширень, вони будуть незалежно — тріщини неминучі, зі зрозумілих причин.
5. Нарешті головне. За рекомендаціями фірми» Кнауф", при виготовленні
гіпсокартонних конструкцій під фарбування, вкрай бажана багатошарова облицювання (2-3 шари), особливо під глянсове фарбування! Під глянець, бажано після базової шпаклівки, заґрунтувати і наклеїти Неткане полотно (павутинку). Потім зробити фінішну шпаклівку акриловим складом. Це також здорожує процес, тому я рекомендую бамбукові шпалери під фарбування! При одношарової конструкції, це рятує від тріщин і здешевлює процес!
Ми заробляємо-Ви економите! Правда здорово?!