Каталог товарів
UA
RU
Ціни та наявність уточнюйте

Тепла підлога під плитку, ціна впровадження та експлуатації

Про теплі підлоги можна багато говорити і сперечатися. Шкідливі вони або безпечні, чи робить негативний вплив на організм електромагнітне випромінювання від працюючих нагрівачів чи ні. Питань можна задати безліч, але відповідь на найголовніший з них вже є – такі підлоги значно підвищують комфорт в кімнаті. Їх можна розмістити в будь-якому приміщенні, під будь-яким покриттям підлоги. У такій ситуації, мабуть, не менш важливим стає питання - А яка, наприклад, за теплу підлогу під плитку, ціна?

Тепла підлога під плитку ціна

Від чого залежить ціна?

Треба відразу зрозуміти, що врахувати всі фактори, що впливають на вартість, досить важко. Є безліч умов, викликаних особливостями розташування і архітектури самого приміщення, які впливають на ефективність роботи обігріву. До них можна віднести поверховість і розташування кімнати (перший, останній поверх, кутова), характеристики суміжних приміщень (підвал, горище, Зовнішня стіна), ступінь теплоізоляції стін і т. д.

У тому випадку, коли ми розглядаємо теплу підлогу під плитку, ціна його буде залежати від всіх цих Умов. Якщо бути точним, вони вплинуть на необхідну потужність обігрівачів і прийняті додатково заходи щодо зниження втрат тепла. Звичайно, перераховане вище не охоплює всіх особливостей, які потрібно врахувати, вибираючи теплі підлоги, але є одна вимога, яка за своєю значимістю переважує вплив інших. Це-вибір способу і системи обігріву.

Саме від неї (системи) залежить пристрій теплої підлоги під плитку, ціна виконання всіх робіт а також багато в чому подальші витрати і ефективність при експлуатації. Обрана система в кожному конкретному випадку має різне конструктивне виконання, що вплине на її вартість.

Що потрібно вибрати?

Для жителя міської квартири відповідь однозначна-електричні теплі підлоги. Якщо ми розглядаємо кахельне покриття, то в цьому випадку можливі варіанти - яку електричну теплу підлогу під плитку купити? Їх існує кілька, заснованих на різних нагрівальних елементах. Серед них варто відзначити:

  • гріється кабель;
  • нагрівальний мат;
  • інфрачервону плівку.

Зрозумівши особливості, властиві кожному з перерахованих типів, можна буде усвідомлено зробити вибір, які теплі підлоги під плитку купити стосовно конкретних умов їх використання.

Особливості різних теплих підлог

Особливості кожного з видів теплих підлог пов'язані з нагрівальним елементом. Хоча всі вони вирішують однакову задачу, але в кожному випадку зовсім по-різному. Робота кабелю, що гріється і нагрівального мату заснована на одному принципі – виділенні тепла безпосередньо на кабелі, коли через нього йде електричний струм. Тільки гріється кабель являє собою звичайну бухту товстого дроту, а нагрівальний мат – тонкий кабель вже покладений належним чином на рулоні склотканини.

Від чого залежить ціна теплої підлоги

Іншою особливістю, властивою цим полам, є їх розташування на поверхні, що обігрівається. Кабель знаходиться в обсязі підлоги, для чого він розміщується на його площі і потім заливається цементною стяжкою. В результаті кабель нагріває безпосередньо всю підлогу, а від нього прогрівається повітря в приміщенні. Для зменшення втрат тепла додатково виконується теплоізоляція підлоги і стін. В результаті всіх цих операцій висота підлоги може збільшитися до восьми сантиметрів, що можна вважати недоліком теплих підлог кабельного типу.

Трохи інакше працює термомат. Розташовується він безпосередньо на підлозі під плиткою або іншим покриттям підлоги. При пропущенні електричного струму кабель нагріває безпосередньо покриття, в даному випадку плитку. Завдяки тому, що термомати розташовуються в шарі клею, яким кріпиться плитка, збільшення висоти підлоги практично не відбувається. Такий варіант реалізації обігріву дозволяє зробити його без проведення ремонту і створення додаткової стяжки.

Тепла підлога під плитку своїми руками

Зовсім інший принцип обігріву реалізується при використанні інфрачервоної плівки. У ній виконані спеціальні струмопровідні доріжки, при протіканні струму через які з'являється інфрачервоне випромінювання. Воно обігріває безпосередньо повітря, поверхню підлоги і навколишні предмети. Розміщується плівка, як і термомат, на підлозі, безпосередньо під покриттям підлоги. Для підвищення ефективності його роботи під нагрівачем виконують теплоізолюючий шар з відбиває плівкою.

Тепла підлога під плиткою у ванній

Такі особливості обігріву, властиві різним системам. Тепер, знаючи їх, вибір теплої підлоги під плитку може виявитися більш простим і усвідомленим.

Не багато про вибір потужності нагрівального статі

Важливим фактором, що впливає на ціну теплої підлоги, буде її потужність. Як правило, вона визначається типом приміщення і призначенням самої системи обігріву. Тому, перш ніж вирішити, яку теплу підлогу під плитку вибрати, треба оцінити потужність, необхідну для отримання бажаного результату.

Значення потужності, що витрачається на обігрів сухого приміщення, складе сто – сто двадцять ВАТ на кв.метр площі. Якщо в приміщенні можлива підвищена вологість (ванна кімната), то ця потужність повинна бути збільшена. Для обігріву лоджії потрібно ще більша потужність.

розрахунок теплої підлоги

Наведені дані справедливі для випадку, коли тепла підлога є додатковим до діючої системи опалення. Коли ж він є єдиним джерелом тепла, його потужність повинна бути ще більше збільшена щодо зазначеної вище. Природно, що тоді бажаний тепла підлога під плитку вартість буде мати ще більшу.

Ще необхідно врахувати, що нагрівальні елементи розташовуються хоч і під покриттям підлоги, але тільки в місцях, вільних від сторонніх предметів. Власне кажучи, по вільній площі і проводиться вибір потужності теплої підлоги, особливо це справедливо для нагрівальних матів.

Що ще впливає на вибір теплої підлоги?

Не можна скидати з рахунків і думки тих, хто вже експлуатує подібну систему обігріву. Так ось, тепла підлога під плитку, відгуки збирає найрізноманітніші. Більшість з них оцінює його позитивно, відзначаючи підвищення рівня комфорту. Багато суперечок викликає додатковий рівень електромагнітного випромінювання, що з'являється при протіканні струму через кабелі. Це випромінювання, як правило, вважають негативним властивістю теплих підлог. Однак використання двожильного кабелю зводить практично до нуля величину такого випромінювання.

ізоляція теплої підлоги

Що стосується, зокрема, інфрачервоного теплої підлоги під плитку, відгуки, в основному, вважають його вплив на організм негативним. Наскільки це відповідає дійсності, судити складно. У всякому разі, виробники подібних теплих підлог говорять про їх повної нешкідливості, що забороняють нормативних актів з боку МОЗ не надходило, є досвід тривалої експлуатації подібних підлог в Європі, та й у нас в країні.

Так що, рішення в цьому питанні кожен повинен приймати сам. Тим більше, що інфрачервоні підлоги володіють більшою ефективністю в порівнянні з іншими і споживають меншу потужність, що благотворно позначається на витратах при його використанні.

Варто відзначити, що тепла підлога під плитку, комплект якого ви купуєте, повинен мати відповідні документи – інструкцію з експлуатації та гарантійний талон з тривалою гарантією.

Краща тепла підлога під плитку – та, яка забезпечить вам комфортні умови в приміщенні і не буде надмірно обтяжливий при його використанні. Ціна, яку доведеться за це заплатити, цілком буде залежати від вашого вибору типу обігріву та умов його застосування.